Yksinkertainen kysymys KD:lle

Hyväksyykö kristillisdemokraatit uskonnoilla huijaamisen?
2195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen lukenut että jotkut ovat jopa kuolleet tälläisen huijauksen seurauksesta.

Äänestä
  • Ei sellaista kukaan rehellinen hyväksy. Valitettavasti kautta historian monet kirkot ovat sellaista harjoittaneet ja saattaa joku kirkko tai yksilö niin tehdä, mutta sellainen ei ole aito kristitty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erittäin rehellinen kirjoitti:

Hyväksyykö kristillisdemokraatit uskonnoilla huijaamisen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu