Tsemppiä juhannukseen!!

vkl tulossa

Yritetään pitää syöminen kurissa ja nautitaan ystävien seurasta!! Asetan itselleni tavoitteeksi, ettei syöminen saa pilata tällä kertaa minun juhannuksen viettoani, kun vietän viikonlopun ystävieni kanssa mökillä. Syöminen taka-alalle!! Tsemppiä kaikille! Epäterveellinen ruoka, alkoholi ja valvominen ovat kompastuskiviä ainakin minulle, mutta nyt tsemppaan. Ja aion onnistua! Hyvää jussia kaikille palstalaisille!

2

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieki

      .. rellestän umpikännissä kavereiden kaa ja jätän syömisen taka-alalle.. ja huomenna voi sanoo kotona et "kaamee rapelo, en voi syödä mitään" :D menee vähä balanssii sit noi kalorit ... oikeestaan kyl väärä palsta jolle vastasin , mut kait mulla on näistä syömishäiriöstä vähä kaikkee sekasin :S joskus paastoo ja toisinaan taas mättää minkä kerkii.. jos oksennus mahdollisuus niin sitäkin harrastan ,, että näin .

    • anonyymi

      Olen kotona, ei kavereita, ja olen jo ehinyt vetää ainakin 4000 kalorin edestä ruokaa. Ja sitä on yhä kaapit ja pöydät täynnä. Ahdistaa.

      Tässä ei ollut mitään pointtia, kunhan avauduin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4732
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      205
      3774
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1224
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1193
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      33
      942
    Aihe