Odotin innolla, että juhannuksen aikaan stadi hiljenee, mutta eipä näytäkään maalaisjuntit lähtevän mammojensa lihapatojen ääreen.
Eikö ole enää fyrkkaa(eli luottokortissa limiittiä) lähteä sinne maaseudulle elvistelemään?
Taitaa olla mökit menetetty ulosottomiehelle.
Eikö ole enää fyrkkaa(eli luottokortissa limiittiä) lähteä sinne maaseudulle elvistelemään?
Taitaa olla mökit menetetty ulosottomiehelle.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pidä sinä persaukinen turpasi kiinni, koska olet köyhä ja asut niin maalla, ettet tiedä edes, mikä stadi on!
Taisi itelläs jäädä junalippu ostamatta, kun tuli matti kukkaroon. Autoonhan sinulla ei ole varaa, etkä siis päässytkään mamman luokse ruokittavaksi ja nyt täällä nillität, kun joudut viettämään juhannuksesi persaukisena jossain mellunmäen paikallisessa.
koira älähti, johon kalikka kalahti. Typerä maalaisjuntti joka on lähtenyt Stadiin töiden perässä, nyt firma pistänyt lapun luukulle ja työntekjijät kilometritehtaalle. Sinäkin reppana nyt siellä kalliissa ja ahtaassa vuokrayksiössäsi vietät Jussia yksin ja köyhänä, syöt hernekeittoa ja mietit mitäs seuraavaksi. Ketään naapureista et tunne, rahaa ei ole minnekään mennä, kotiseudulle ei kehtaa mennä kun sieltä olet henkseleitä paukuttaen lähtenyt ja kehunut kuinka on fyrkkaa ja naisia, ja nyt joutuisit häpeään jos saisivat tietää että soppajonosta haet leipäsi.
Täällä kuule asustelen syntymäkaupungissani, keskellä pääkaupunkia OMASSA tilavassa arvohuoneistossani ja huomaan, että STADI ON TYHJÄ, koska kaikki muut juntit, paitsi sinä on tosiaankin lähtenyt muualle. Se joka muuta väittää, puhuu paskaa!
Kiitos sinulle ylivelkaantunut luuseri! Sain kirjoituksestasi mahtavat naurut. Kerroitko mammallesi todellista syytä, miksi et sinne pääsekään tänä vuonna?
avata vittuilupalsta erikseen. Sillä tämä keskustelu ei liity juurikaan liikenteeseen. Joku elämäänsä kyllästynyt sankari yrittää epätoivoisesti saada porukkaa ärsyyntymään.
Helvetellinen liikenneruuhka. Missä peräkylässä kirjoittelette?