R.Mänttäri tietää että vesijohto jäätyy pakkasella. Toivottavasti kertoo sen myös kunnan virkamiehille kun alkaa ajamaan uutta hienoa ideaa Hovinsaarelle.. Siihen voisi liittää myös lämminvesi altaan, ei ehkä vesi jäätyisi. Fantastista,Fantastista.Vapise Lindelöf visioinesi, persuilta lähtee.
Oikea poika Teknisessä lautakunnassa
Irvin Godman
6205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onhan se hienoa, että joku viitsii miettiä ihan järkevääkin asiaa, mutta aina riittää näitä perässä valittajia! Onkohan lippis-syntrooman omaava valittajakin (toisessa ketjussa) saanut persuksien ureaa aamumuroihinsa vai mikä heitä risoo, että "voittajat" jatkavat esityksillään erittäin halpoja ja järkeen käypiä vaihtoehtoja, toisin kuin herra "diktaattorin" luomat miljoona visiot, joita kuntamme tulee maksamaan vielä sukupolvelta toiselle? Tuo Mänttärin ajoitus, vastaus ja aloitteen valmistelu oli kyllä sitä luokkaa, että monen pitkään istuneen paatumispolitiikonkin kannattaisi katsoa itseään peiliin. Ihan oikeasti! Nyt oli kyseessä todella halpa ja helppo ratkaisu, johon nähtävästi muiden kuin persujen kannattajien on helppo yhtyä!? Itse en kyllä kuulu heihin, mutta ihan kantaaottava idea tosiaankin lippis-pojalta. Toivottavasti istuu ensi kaudella myös muiden valtuutettujen kanssa salissa, eikä enää lehtereillä!
Hyvää Juhannusta, joulua ja onnellista uutta vuotta sinullekin sinne maan alle Mr. Goodman! Lepää rauhassa ja älä tule enää tänne muumion henkäyksesi kanssa!
Puun takaa
Ei ole Jareilla eikä Tomeilla ja mikoilla tai Jusseilla mitään tekemistä vastausksen suhteen sorry.
Hovinsaaren rannassa. Onko aloite tehty, ei ole informoitu täällä kotisivulla.
Talvi tulee Mänttärillekin, vesi jäätyy. Onko tekninen lautakunta jo käsitellyt asian.
Ei oo ammattilaisia, jos ei ymmärrä lämpöeristää putkea talveksi.