RMJ floppasi taas

Tappiota tulee paljon tai erittäin paljon, kuten Riku Räsänen sanoo.

Oikein hyvä!
5329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oli totaalisen surkea sää. Sille kukaan ei mahda yhtään mitään. On sikäli sääli, että sää pilaa hyvät festarit.

Maistiaisia siitä, mitä meno olisi voinut olla torstaina ja perjantaina saatiin eilen lauantaina, kun aurinko vihdoin näyttäytyi. Upea, hyväntuulinen ja runsas festivaaliyleisö tekivät illasta täydellisen. Kiitos upeista esiintyjistä ja hyvästä tunnelmasta RMJ!

Toivottavasti tästä takaiskusta huolimatta festivaali nähdään myös ensi kesänä Porissa, sillä nyt vihdoin se on lunastanut paikkansa nuorten juhannusjuhlassa.

Äänestä
  • Huono sää Raumallakin oli usein, mutta ei se menoa haitannut. Oma festari-ikäkauteni on jo mennyt, mutta ymmärrän hyvin melusta valittavia asukkaita. Kaikista parasta olisi järjestää festarit jossain korvessa, missä ne ei häiritse asukkaita. Siinä olisi myös aitoa survival-henkeä.

    Äänestä

  • Saanastiina kirjoitti:

    Huono sää Raumallakin oli usein, mutta ei se menoa haitannut. Oma festari-ikäkauteni on jo mennyt, mutta ymmärrän hyvin melusta valittavia asukkaita. Kaikista parasta olisi järjestää festarit jossain korvessa, missä ne ei häiritse asukkaita. Siinä olisi myös aitoa survival-henkeä.

    Asun Kirjurin lähellä eikä meno häirinnyt yhtään. Väkeä oli paljon vaikka satoi. Kuka luonnonvoimille mitään voi?
    Kivaa kuulemma oli.

    Äänestä

  • Ensimmäistä kertaa moneen vuoteen ja pidin festareista paljon. Toivottavasti järjestäjillä on kanttia yrittää vielä ensi vuonnakin. Ihastuin RMJ:hin uudestaan! Kiitos Räsäselle ja kumppaneille hyvistä bileistä.

    Äänestä

"Viranomaisyhteistyö paljasti Porissa RMJ-festareiden valvonnassa 99 huumerikosta. Seitsemän kiinnijääneistä oli alaikäisiä.

Lähes kaikkia kiinnijääneitä epäillään huumausaineen käyttörikoksesta ja merkittävää osaa myös muusta huumerikoksesta eli myynnistä, välityksestä tai levityksestä.

Poliisi päästi suurimman osan kiinni otetuista kuulustelujen jälkeen vapaaksi. Muutamia kuitenkin pidätettiin huumekaupoista epäiltynä. Heidän osaltaan huumerikostutkinta jatkuu ja laajenee.

Käyttäjien hallusta takavarikoitiin kannabista, amfetamiinia, gammaa, subutexia sekä huumeiksi luokiteltavia lääkkeitä. Kannabista takavarikoitiin kotietsinnät mukaan lukien useita kiloja, amfetamiinia useita kymmeniä grammoja ja muita aineita huomattava määrä.

Kiinnijääneet olivat eri puolilta Suomea, suurin osa miehiä. Ensikertaa kiinni jääneitä oli reilusti yli puolet."

STT uutiset su 21.6.2009

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuka pelkää Paulaa? kirjoitti:

Tappiota tulee paljon tai erittäin paljon, kuten Riku Räsänen sanoo.

Oikein hyvä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu