Oottekos huomannu sellasta et ku Lieksasta on jossaki valtakunnallisessa lehesä juttu tai vaik vaan Karjalaisessa niin se oon yleensä joku huono uutinen. Ei oikeestaan ikinä muita kun rattijuoppoja tai muita rikollisten sekoiluja.
Mikskähän näin on?
Mikskähän näin on?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miten asiat näkee. Ja lukee. Joillakin kuten sinulla haet vaan ne negatiiviset asiat. Ole huoleti mee ja kerro lääkärille ongelmasi. Pari purkkia pamia niin asiat näyttää paljon paremmalta.
aina politiikassa ja hyvä veli systeemissä lyödään heikompaa. velttoilua MK
Kyllähän tuo oma hyvävelipuolueesi KEPU kunnostautui jo aivan riittävästi. Kehuhan sitä. Se on totta että Kepu velttoilee silloin kun ei petä. Sitä ihmettelen, että joku on vielä ehokkaana ja kirjottelee asioiden huonosta hoidosta.
Viestin alussa kirjoitus koski miksi Lieksasta huonoja uutisia.
Nyt olet sekoittanut asian aivan muuhun joten melkko velto on sinun jatkuva toisto kertoen vanhoja kuluneita raaseja.
Oliko sanomalehden toimittaja joku karjalaisesta ehdokkaana ? Lieksan lehdestä kyllä taitaa löytyä ehdokkaana ollut sdp Listalla jopa avustaja.
Mielestäni nämä toimittajat tekevät työtään ja me kansalaiset annamme aiheen kuka mitenkin,joukossa on kyllä muualta tulleita rattijuoppoja ei ne kaikki ole Lieksalaisia. Muuten olin "tähtitodistajana" oikeudessa kuten poliisi minua nimitteli nähtyäni rattijouopon ajavan penkaan ja pystyin tunnistamaan henkilön samoin kuin aikanaan pistoolin kanssa toimineen ulkopaikkakuntalaisen .
Muuten kenellä oli mitäkin tarkoitusta omistamamme asunnon läheisyydessä kun leipäveitsi oli autopaikoituksen lähellä nurmella siitä tein ilmoituksen. MK
Menkäähän katsomaan tätä ihanaa paikkaa!
http://taloforum.fi/viewtopic.php?t=325&postdays=0&postorder=asc&start=0
kaupunkia uudestaan! Kuvateksteissä on vanhettunutta tietoa - kuvailehan käydessäsi kauniita kohteita - niitä meillä riittää. Tervetuloa!
... rötisköthän on pystyssä yhä edelleen, SUURIN osa entistäkin kurjemmessa kunnossa.
Korjakkaa ny perkele noi entiset rottelot ensin ja haaveilkaa sitten vaikka tornitalosta.
Teihän seisotte paskasa jo polovianne myäten, mut silti vaan uhoo riittää.
liiemmalti lillunut. Mutta sielllä taitaa varsinainen lietekasa muhia....
teillä on ihana maa, Kaikesta huolimata..olkaa vaan niin kuin aina ja ennen.
Turunenkin on sen jo kauan sitten kuvannut, toivon että edes jokin siitä säilyy ja pysyy.
Aitoja pohjoiskarjalalaisia, rakastan teitä, ja sitä maisemaa siellä Lieksassa!