Auto Nizzan lentokentältä

Betty B

Hei kaikki, jotka olette vuokranneet auton nizzan lentokentältä.Pitääkö auto tosiaan hakea terminaalista 2, vaikka lento saapuu terminaaliin 1 (Blue1)? Entä auton palautus? Kulkeeko jokin ilmainen bussi terminaalien väliä kumpaankin suuntaan.

Kiitos vastauksesta kaikille tietäjille.

3

827

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *** *** ***

      Autonvuokraamot sijaitsevat terminaali kakkosen vieressä. Ykkösestä pääsee sinne erittäin helposti kenttää kiertävällä ilmaisella bussilla, lähtee termiaalin edestä.

      • Betty B

        Ihanaa kun joku vaivautui kertomaan ;)


    • on

      Tai terminaalibussi lähtee tarkemmin ykkösterminaalin päästä ei edestä. Jos matkalaukkuja paljon ja/tai lapsia mukana kaikkien ei kannata vaihtaa terminaalia vaan kuski voi lähteä hakemaan autoa kun muut jäävät odottelemaan laukkuja hihnalle. Autovuokraamot löytyvät 2 terminaalista parkkihallin takaa. 1 Terminaalin edessä kiss and fly parkkipaikka jossa eka 5 minuuttia ilmaista pysäköintiaikaa. Auton palautus päinvastaisessa järjestyksessä eli laukut ja matkustajat ykköseen ja kuski palauttaa auton. Terminaalien välissä on huoltoasema, josta tankin saa täyteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      271
      10927
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      76
      3001
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      84
      2680
    4. 88
      2540
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2252
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      268
      2130
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1461
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      132
      1331
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      942
    Aihe