Voi olla hieman tyhmä kysymys, mutta kysyn silti...=) Eli jos olette ottaneet hääkampauksen jostain liikkeestä ja siihen on kuulunut koekampaus niin mitä jos koekampaus ei ole miellyttänyt teitä...? Eli tehdäänkö sitten uusi koekampaus samaan hintaan vai nostaako se hintaa? vai voiko sitten vaihtaa ihan eri kampaajalle jos ensimmäiseen paikkaan ei ole tyytyväinen. Vai miten tämä toimii...?
Kertokaa
3
642
Vastaukset
- kysyisin
Itse olen miettinyt ihan samaa. Olen hyvin vaativa asiakas mitä hiuksiini tulee ja koekampaus on aivan pakollinen. Pelkään kuitenkin mitä sitten tapahtuu jos kampaus ei ole mieleiseni? Jos tyyliin koekampaus on viikkoa ennen häitä niin hiukan tulee kiire jos homma menee plärinäks. Meikin kanssa sama juttu. Itse en meikkiä käytä enkä osaa enää meikatakaan kun ei ole vuosiin ollut käyttöä, niinpä meikkaajalle menen. Haluan siis täysin luonnollisen meikin, mutta tätäkin pelkään että mitä jos se on silti liikaa.. että kun voi olla vaikeaa.
Onko jollakin mennyt koekampaus pieleen?!!! - ........
hommahan ei mene niin että kampaaja tekee kampauksen ja sinä päätät kelpaako vai ei, vaan...keskuttelette yhdessä minkälaisen kampauksen haluat ja hän ehdottelee että jos näin tai näin, mutta ainakaan minun kampaajani ei edes tee silloin täydellistä kampausta kaikkine pinneineen vaan suurin piirtein sen että kumpikin ymmärtää mikä on tyydyttävä lopputulos. eli et joudu lähtemään sieltä kampaajalta kampaus päässä josta et yhtään tykkää!jos aika loppuukesken niin sitten varmaan joudutte varaamaan toisen ajan...
- suunnitellaan yhdessä
Kyllä minäkin ymmärtäisin asian niin kuin edellinen kommentoija, että koekampauksen tarkoituksena on yhdessä kampaajan kanssa keskustella ja suunnitella sitä, millainen hääkampauksesta tulee. Jos ette jostain syystä pääse yhteisymmärrykseen etkä ole tyytyväinen kampaajaasi, kyllä sinä varmaan joudut siitä koekampauksesta jotain maksamaan. Koekampauksen aikana voit kuitenkin kommentoida kampaajan ehdotuksia ja esittää omia toiveita. Lopputulos on kiinni myös sinusta ja siitä, mitä haluat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs531605- 1741346
- 101295
- 761264
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2841202- 161126
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti96918Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä56905- 347815