TYPERÄ VANHANEN!

järkeä hyssytellä kokoomusta ja demareita. VAADI RAHOITUKSET JULKI! Noin yksiselitteisesti.

Ja sitten töihin. Mielestäni olisi ihan ajankohtaista paneutua esimerkiksi köyhyyden poistamiseen. Vai oletteko siitä tietoisia?
289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ole hiljaa niin luulevat viisaaksi!

Äänestä
  • Kepulaisittainki aika joutava oiken lois kuningas tunkiokommareitten aatelia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei mitään kirjoitti:

järkeä hyssytellä kokoomusta ja demareita. VAADI RAHOITUKSET JULKI! Noin yksiselitteisesti.

Ja sitten töihin. Mielestäni olisi ihan ajankohtaista paneutua esimerkiksi köyhyyden poistamiseen. Vai oletteko siitä tietoisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu