Miten sais suutelun sujumaan? Tuntuu, että se ei oikein suju ja itse en kuitenkaan ole suurempi expertti kuin Hänkään. Sen verran tiedän kuitenkin, että parempaakin on nähty.. Meidän huulet ei jotenkaan liu'u tarpeeksi ja menee eri tahtiin ja vaikka mitä. Mitään vinkkiä? Harjotus t ekee mestarin?
Kumpikaan ei osaa?
5
2136
Vastaukset
- äajfödj
Ei auta ainakaan neuvominen ja kärsimättömällä äänellä nariseminen: "Älä jännitä huulia noin kireeks", "Avaa suuta enemmän", "Älä oo noin jännittynyt", "Anna mun työntää kieli sun suuhun", "Suipista suuta enemmän" jne. ohjeita olen itse saanut kuulla kesken suutelun, ja se on vienyt loputkin fiilikset. Ja herra itse sitten mielestään on hyväkin suutelija, kun avonaisella, kuolaisella ja veltolla suullaan pyyhkii pitkin naamaani.
- pidäkään
liukua. Taisi vika löytyä.
- ap
en vaan keksinyt sopivaa sanaa. :/ kuitenkin sillei, ettei ihan "tök tök"
- Bubu
Ei sitä oikeen muuten opi. Suutelukin on niin erilaista eri henkilön kanssa... Vaikka olen vieläkin sitä mieltä että tytöt ovat poikia parempia (ei heti kieltä kurkkuun, if you know what I mean).
Toisen "suuliikkeiden" matkiminen voisi tuottaa tulosta. Tai ainakin silloin jätkä ehkä tajuaisi tehdä saman sulle ja ottaa huomioon että miten SÄ haluaisit suudella...
Tai en tiiä...- pussailija
suudella. Hän ei vain kertakaikkiaan osaa, vaan pitää lähinnä vain suutaan auki. Ei osaa yhtään pelata kielellään. Ei vastaa suuteluuni.
Pidän suutelusta kovasti, mutta nyt en tiedä mitä tekisin. Miehelläni on takana vain yksi pitkä parisuhde, ei siis ole treenaillut taitoa. Seksi alkoi sujumaan pikku opetuksella mutta suuteluun ei ole "tarttunut", vaikka olen omalla suutelullani yrittänyt opettaa.
Täytyy tunnustaa että olen kaksi kertaa suudellut toista miestä seurustelumme aikana. Ne ovat tosin olleet vähän yllätyshyökkäyksiä ja jääneet yhteen suudelmaan mutta herättäneet minut huomaamaan mitä suhteestamme puuttuu. Luulin jo että oma pussailutaitoni on kadonnut! Mutta ei, vaikea vain suudella kun ei saa vastakaikua. Apua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743800Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1823035Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601870
- 781575
- 331437
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352