Vanhanen ja Korhonen ongelmajätettä

Keskustan Matti Vanhanen ja Jarmo "Konna" Korhonen ovat jo sellaista politiikan ongelmajätettä, että nille pitäisi alkaa nopeasti miettimään turvallista loppusijoituspaikkaa.

Onko kansalla ehdotuksia?
678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

voitas palkata Eteläranta kympin pylväspyhimykseksi, sitä hommaahan se tekee jo nyt. Korhosella taas on loistava tulevaisuus taikurin apulaisena katoamistempuissa. Esitysten väli tosin tahtoo silloin venyä jopa useampaan kuukauteen, mutta onpahan sitten sitäkin vakuuttavampi katoaminen joka kerta.

Äänestä
  • Erittäin hyviä ehdotuksia. Vanhasen voisi kyllä panna myös sirkukseen ja häntä voisi esitellä tyyppinä, joka ei koskaan puhu totta.

    Äänestä

Vanhanen ainakin sopii parhaiten Vihreisiin. Olisi sopinut alunperinkin. Sieltä voi yrittää pääministeriksi.

Äänestä

Matille löytyy loppusijoituspaikka viimeistään seuraavien ek-vaalien jälkeen. Ei kaivata enää hallitukseen, eikä tietenkään ole puolueen puheenjohtajakaan enää siinä vaiheessa. Nyt tuntisi siltä, että alkaa riittää nämä sekoilut.
mati suhteen kova sana voisi olla Nurmijärvi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiantuntija kirjoitti:

Keskustan Matti Vanhanen ja Jarmo "Konna" Korhonen ovat jo sellaista politiikan ongelmajätettä, että nille pitäisi alkaa nopeasti miettimään turvallista loppusijoituspaikkaa.

Onko kansalla ehdotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu