Sarihan lähtee brysseliin. Kuka Sariksi Sarin paikalle? Outoa, mutta en ole nähnyt tästä vielä mitään keskustelua. Onko Sarille oikeaa korvaajaa?
Kenestä uusi puoluesihteeri?
Sariksi Sarin paikalle
7217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kandidaatteja puoluesihteeriksi. Osa vaikutti oikein lupaavilta, en nyt muista kaikkien nimiä. Katso uusin KD, jos aihe kiinnostaa.
Eikös tuo Oras Tynkkynen olisi sopiva? Ainakin saisitte asiallista tietoa puolueeseen monesta asiasta luulojen ja Räsäsen Päivin höpinöiden sijaan.
mutta hän ei taida allekirjoittaa kristillisdemokraattisia arvoja ja periaatteita. Kansanedustajat eivät muutenkaan taida innostua puoluesihteerien tehtävistä ;)
Kärkkäisen Kari tosin hakee meidän puolueesta puoluesihteeripaikkaa. Aika kiva idea hänellä: hän olisi puoluesihteeri ja hänen lisäksi palkattaisiin 2-3 aluesihteeriä maakuntien työtä aktivoimaan.
Loponen, Eräpolku, Mantere, Roth. Varmasti tulee vielä uusiakin nimiä. Omat suosikkini noista ovat Loponen ja Roth.
Kärkkäinen on puolueen johtava homofoobikko ja ihmisoikeuksien alasajaja. Kuvaava valinta hän olisi - tulisi selväksi puolueen arvostus kaapissa olemista kohtaan...
Tekopyhää touhua!
hyö tummia?
Loponen on eduskuntaryhmän sihteeri ja Lahden kaupunginhallituksen jäsen. Eräpolku on eduskuntaryhmän pääsihteeri. Mantere vastaa puolueessa koulutustoiminnasta. Roth on Tampereen kaupunginvaltuutettu, päätyö on liike-elämän puolella. Kärkkäisen Kari on kansanedustaja.
Omat suosikkini ovat Loponen ja Roth, älykkäitä ja kyvykkäitä tulevaisuuden lupauksia molemmat. En ole kyllä itse siinä asemassa, että pääsisin valitsemaan, mutta olen kuitenkin seurannut.