Alfa 159 on aivan mahtava!

Nyt takana vasta 90 000 kilsaa. Aivan mahtava auto!
131416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

mahtavat huolto/korjauskulutkin.
Italian laatu on Italian laatu.
Kokemuksella: sitroen.

Äänestä
  • ai millä kokemuksella, buahaa

    Äänestä

  • karvas1 kirjoitti:

    ai millä kokemuksella, buahaa

    joku muu ranskisauto ;)


    Italian laatu on italian laatu juu

    italialaisissa sähköissä on enemmän tunnetta kuin ranskalaisissa aina ropaavissa
    italoautot sentäs korjaavat itse itsensä, ranskalaiset kun leviää niin sit ollaan tien päällä

    italialaisella olen aina perille päässyt, ranskalaisista en voi sanoa samaa

    Äänestä

on jo 90 000km takana,mitkä ovat olleet pelkät huoltokulut?ihan mielenkiinnon vuoksi.Ja onko bensa/diesel.

Äänestä
  • Ei se uskalla kertoa sulle Alfan todellisia huoltokustannuksia, kun se tietää että sä luulet niiden olevan tavallisen kansankinnerin tasolla.....

    Äänestä

Jep.
Mulla ollut 2.2 jts nyt vuoden, eikä mitään.-Miksi pitäisi? Paskanjauhantaa noi vikajutut. ( vm -07) . Aikaisemmin 156 joka oli urheilullisempi, mutta rakastan 159:n muotoilua. Vain Italiasta voi tulla jotain näin kaunista.

Äänestä
  • hieman vajaa älynen?Alfa/fiat pitää huoltaa viimeistään 15000km tai1vuoden välein.

    Äänestä

  • Alfis2.2j kirjoitti:

    hieman vajaa älynen?Alfa/fiat pitää huoltaa viimeistään 15000km tai1vuoden välein.

    Vajaaälyinen oli tässä. Painu sinne käytettyjen pemareiden sivuille. Täytyy olla muuten vajaakykyinen kulkemaan vapaassa maailmassa, joka väittää Alfa GT:tä rumaksi.

    Äänestä

  • Alfis2.2j kirjoitti:

    hieman vajaa älynen?Alfa/fiat pitää huoltaa viimeistään 15000km tai1vuoden välein.

    159 kyllä huolletaan 30 000km:n tai 1 vuoden välein, 15 000km vapaaehtoinen öljynvaihto...

    Äänestä

Itselläni ollut 5 Alfaa (75, 156 kaksi kpl, gt ja 166) ja kaikki olleet tosella nautittavia autoja joka suhteessa. Alfassa on aivan omaa jäljittelemätöntä styleä ja kyllähän sitä jäljitellä yritetäänkin! Jäljitelmä on kuitenkin jäljitelmä. Kaikki Alfani pelasivat hyvin, kunhan on erityisen tarkkana huoltojen kanssa. Lamppuja meni mutta se on tosi pieni riesa, kun hankkii oikeat polttimot. Bemareita ollut 2 coupe´ta ja olivat Laakkosella useaan kertaa onneksi takuukorjauksissa. Sitäpaitsi GT 3.2:ni pieksi 325:n (uusi malli, 3.0 koneella) mennen tullen, varsinkin kaarteissa. Tuli tybattua Ahvenistolla.

Äänestä
  • ekipeki kirjoitaa!Fiat muka päihitti Bemun! GT on ylipainoinen,huonolaatuinen,vikaherkkä ja ennenkaikkea RUMA!

    Äänestä

  • mitä skeidaa kirjoitti:

    ekipeki kirjoitaa!Fiat muka päihitti Bemun! GT on ylipainoinen,huonolaatuinen,vikaherkkä ja ennenkaikkea RUMA!

    Mitenkäs kun se BMW 325 painaa toistasataa kiloa enemmän kuin GT. Että se siitä

    Äänestä

  • mitä skeidaa kirjoitti:

    ekipeki kirjoitaa!Fiat muka päihitti Bemun! GT on ylipainoinen,huonolaatuinen,vikaherkkä ja ennenkaikkea RUMA!

    löytyy paljon autoja jotka kyykyttää Bemun helposti, esim. Alfa, Audi, MB, Jaguar ja Lexus.
    Taidat luulla bemusta vähän liikaa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KovGulli kirjoitti:

Nyt takana vasta 90 000 kilsaa. Aivan mahtava auto!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu