Lieksassa lätty lätisee

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906289845092_uu.shtml

Oliko tilanteessa 1 vs. 3 kyseessä edes rikollisten välienselvittely tai kalavelkojen maksu?
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onneksi poliisi osaa laittaa asiat tärkeysjärjestykseen ja yleisen järjestyksenvalvonnan sijaan keskittyy lievien ylinopeuksien kyttäämiseen Kainuun- ja Timitranteillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liiaksi kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906289845092_uu.shtml

Oliko tilanteessa 1 vs. 3 kyseessä edes rikollisten välienselvittely tai kalavelkojen maksu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu