Onko edes mahdollista saada minkäänlaista asuntolainaa kun on maksuhäiriömerkintä ja velkaa ulosottoon n.4tonnia?Ajatuksena olisi ostaa ensimmäinen kämppä ja maksaa samalla tuo velka pois roikkumasta.Vakituinen työpaikka on eikä tässä kuitenkaan olla mitään omakotitaloja ostamassa/rakentamassa.Takaajat löytyy.Joo,virheitä tehty ja niistä opittu.Että uskallanko edes haaveilla?
Maksuhäiriö ja asuntolaina
3
550
Vastaukset
mutta uskosin, että et saa. vaikka virheistä oppii.
- asia vaikuttaa
joten suoralta kädeltä mahdoton tyrmätä täysin. Ne vaikuttavat asiat ovat mm; maksuhäiriömerkinnän laatu ja määrä, pankkisuhteen kesto, työsuhteen kesto ja palkka, takaajien varallisuus jne... Jos takaajina on esim omat vakavaraiset vanhemmat jotka tietävät ja tuntevat sinut ja ovat valmiit maksamaan( heillä on omaisuutta, suuret tulot jne,,) aikanaan, kun/jos jätät lainan hoitamatta, niin miksi pankki ei antaisi lainaa, varsinkin jos on vaan pari pientä häiriömerkintää...?
- Laskija
Jos sinulla ei ole varaa maksaa ulosotolle sitä neljän tonnin velkaa, niin miten sinulla voisi olla varaa maksaa asuntolainaa? Eli maksa ensin tuo vanha velka pois, niin sinulla on edes jotain todistusta pankille, että olet maksukykyinen. Neljän tonnin velan maksuun ei pitäisi pitkään mennä, jos olet laskenut että voisit asuntolainaakin lyhentää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad781303- 43931
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että360753- 127709
- 53683
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116656- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584