Turun Sanomissa puhutaan ensin sakoista samalla sivulla, iso värikuva BMW:stä. Sitten alempana kaahailijoista tietyömailla, jälleen iso värikuva jossa BMW.
Kyllä, on niitä mulkkujakin, mutta niitä löytyy joka merkin ratista! On tämä ihmeellistä...
Kyllä, on niitä mulkkujakin, mutta niitä löytyy joka merkin ratista! On tämä ihmeellistä...
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä bemarikuskit on sieltä mulkuimmasta päästä. Oliko lehdessä juttua vielä vilkun käyttämättä jättämisestä. Bemarin kuva ois sopinu sinnekin oikein hyvin.
Yksi tapaus nousee, no tietenkin kun poliisin yli ajaa, poliisinki pitäs hoksata ettei virkapuku tee supermiestä. Kumminkin niin media hakemalla hakee sitten tätä automerkkiä lehtiin.... Yliajoja yms kuolonkolareita yms pakoon lähtöjä tapahtuu vähintään joka toinen pöivä, missä ne on?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906309858295_uu.shtml
En ihmettelisi vaikkei esi, tossa olisi jossai bmw mies.
Bmw nyt on rikollisten suosima auto. Kyllä toimittajatkin sen tietää
Turussa tykätään Bemareista, ei paha. Hienoa stailia, ja sopii kuvaan. Myäs Bulgariassa tykätään Bemareista.
Anyhow, hyvä auto.
minä. Bemari ja sen kuskit ovat yhtäkuin ylimieliset mulkerot.
Identiteettiongelmainen paskasakki ajaa vanhoilla bemareilla, joilla usein ajetaan täysin toisten ihmisten hengestä piittaamatta. Turun Sanomat on laatu media, joka osaa yhdistää aiheen ja kuvat, joten täysin oikea kuva valinta on tehty. Totta, mulkkuja on joka merkin ratissa, mutta BMW:n ratissa kyllä merkittävästi keskimääräistä enemmän. Ihmettelenkin miten me muut autoilijat siedetään teidänlaisia keskuudessamme. Toki sen teidän, että jotkut nauttivat mulkun maineesta joka taas "oikeuttaa" ajamaan miten haluaa. Poliisi ei teille mitään voi...olette niin valtavan voimakkaita. Miksi me muut autoilijat emme kävisi yhdessä taisteluun bemaristeja vastaan? Jokainen bemaristi olisi vähintään ansainnut piikit renkaiden eteen ja naarmut kylkeen. Toki vika on aina kuljettajassa eikä autossa, mutta autosta on hyvä aloittaa. Rottia vastaa käydään rottamaista sotaa!
....................................
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200907059880337_uu.shtml
ajaa vanhaa corollaa,jota ei edes ole katsastettu.
Olen tohmajärveltä ja tiedän kys miehen. Ajoi corollalla