Suomalainen käristemakkara on epäterveellista ruokaa, niin on paljon rasvaa joissakin että nuotio ihan sammuu jos käristää avotulella.
Miten saa myydä niin epäterveellistä ja huono laatuista tavaraa? Mitä terveystarkastaja oikein tekee?
Miten saa myydä niin epäterveellistä ja huono laatuista tavaraa? Mitä terveystarkastaja oikein tekee?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei... jätä väliin, jos et pysty syömään. Kyllä makkarat kuuluvat suomalaiseen kesään.
makkaroista rasvaa siihen nuotioon tipu, jos se siitä sammuu? Liekithän pitäs vaan yltyä. Rasvaa ei siis taida olla nimeksikään sun makkaroista tippuvassa nesteessä. Menehän ostamaan kunnon makkaraa!!
Aloittaja voisi ottaa vaki nimimerk. lyhennettynä VV (vaki valittaja). Aloittaja voisi grillailla epäterveellisiä kasvismakkaroita mitä on saatavilla, odotellessa pureksia heiniä. Me palstalla jäämme odottamaan seuraavaa valitustasi, Mikähän se on?