Taksikuski palveli asiakkaita 2,5

"Poliisi oli saanut jo aiemmin päivällä ilmoituksia mahdollisesti päihtyneestä taksinkuljettajasta. Virkavalta tavoitti nelikymppisen mieskuskin varttia vaille kolme Myllypurosta, mistä hän oli noutamassa asiakasta".

http://www.hs.fi/artikkeli/1135247379854?ref=rss

poliisi määräsi hänet väliaikaiseen ajokieltoon.
11339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oliko juonut jonkun asiakkaan viinat salaa??????

Äänestä

?????!!!!!
Ainakin KONJAKit pitää jäähdyttää ennen nauttimista!!.

Late lapista, Euro City!

Äänestä
  • tai vähän alle, 18-20 asteisena.

    Äänestä

  • lämpöisenä kirjoitti:

    tai vähän alle, 18-20 asteisena.

    En tiedä kenenkään säilyttävän konjakkia viinikaapissa tai jääkaapissa. Konjakki säilyy hyvin huoneenlämmössä ja pystyasennossa, toisin kuin viini. Konjakin maku kehittyy vanhetessa tosin päinvastaiseen suuntaan.

    Äänestä

Saako jo aamulla hypätä puikkoihin kun selviää, vai onko se kielto pitempikin....

Äänestä

Ihmettelen vaan miksi saa pitää edelleenkin ammatiajoluvat?
Nekin pois ja autokoulun inssi uudestaan sekä hankittava ammattiluvat takas. Ei saa olla kiinni et tulot menee yms....

Taksiliitto voisi näyttää esimerkkiä ja vaatia muutoksia tuohon

Julkinen kivitys kauppatorilla noille!

Äänestä
  • ei todellakaan julkisesti tai piilossa kivitetä ketään.

    Äänestä

Tuomion pitää olla koko taksiautoilijoiden ammattikuntaa ravisteleva esimerkkitapaus, että kynnys rattijuoppouteen nousee.

Äänestä
  • Armo käyköön tälläkertaa oikeudesta. Kuskihan ei voisi käydä töissä ilman ajokorttia. Tuollaista voisi sattua kenelle vaan.

    Äänestä

  • Autamies kirjoitti:

    Armo käyköön tälläkertaa oikeudesta. Kuskihan ei voisi käydä töissä ilman ajokorttia. Tuollaista voisi sattua kenelle vaan.

    Ammattilainen ei lähde tukkihumalassa rattiin.

    Äänestä

  • Toveri69 kirjoitti:

    Ammattilainen ei lähde tukkihumalassa rattiin.

    hesalasii voi selvinpäin kuskata.Pakko samaistua seuraansa.Eihän sitä kanssanne
    muuten viihdy.Ja ainakin jos auto on joku vanhempi foorti ei teitä kehtaa selvinpäin tulla hakemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


promillen kännissä kirjoitti:

"Poliisi oli saanut jo aiemmin päivällä ilmoituksia mahdollisesti päihtyneestä taksinkuljettajasta. Virkavalta tavoitti nelikymppisen mieskuskin varttia vaille kolme Myllypurosta, mistä hän oli noutamassa asiakasta".

http://www.hs.fi/artikkeli/1135247379854?ref=rss

poliisi määräsi hänet väliaikaiseen ajokieltoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu