Exä ei ole asunut kahteen vuoteen samassa talossa, ja hän on saanut verohyötyä siitä huolimatta aikalailla. Omistanut puolet kiintiöstä mutta ei ole osallistunut mitenkään lainan lyhennykseen, vaikka laina ja omistus puoliksi. Nyt ostin hänen puoliskon omiin nimiin. Voinko saada takaisin verottajalta,tuon hyödyn jonka hän on saanut tuosta ajasta??
Kertokaas
viisaammat....
1283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kateus ei riitä syyksi eikä tyhmyys liioin. Olette ilmeisesti aikanaan hankkineet asunnon yhteisesti yhteisellä lainalla. Kai otit hinnassa huomioon yksin maksamasi lyhennykset, muutahan et ole menettänyt?
Mitä väliä toisen vähennyksillä sinulle on? Jos velka on otettu puoliksi, vähennys menee puoliksi ja piste. Nythän pääset nauttimaan koko hoidosta ihan ite.