Kadoksissa on Federica niminen melkein puhdas New Forest poni. Suvussa yksi Welsh poni. Emä Felinda isä Sundae.
Väriltään Fede on kimo. Fede on vaihtanut omistajaa Pohjois-Karjalan alueella useamman kerran ja nykyinen olinpaikka onkin hämärän peitossa. Fede on lähtöisin Koivurannan ratsastustallilta Kuoringasta.
Tammaa ikävöivät sen entinen omistaja sekä hoitaja. Olisi mukava käydä tyttöä moikkaamassa ja tietää onko se viimein hyvässä kodissa.
Etsitään Federicaa
2
774
Vastaukset
- anne/fede
fede on imatralla.voi hyvin.yksityiskäytössä,soittele kun kerkeät.045-1220081
- vanha h-hullu
En ole K. Liisa, mutta...
Minä olen henkilö, jonka luona on ollut Federidan isän emä ja joka on astuttanut Veronican (Sundaen emä) Hedlanda Gay Wonder'illa (tulikohan nimi nyt oikein). Myin Vertin kantavana Liisalle Kuorinkaan, jossa sille kävi ikävästi. Sundae hyppäsi aidan yli ja emä perässä ja juoksivat tielle, jossa emä törmäsi pakettiautoon ja jalka meni sököksi. Se oli emän loppu. Vuoden vanhana Sundae sitten astui ainakin pari tammaa, yksi kuitenkin on Salli-Mariia, Connemarasta (Sally-Maree). Sundaen emä oli kimo väriltään ja isä (en muista- pitkä aika) näytti aika valkoiselta vaikka oli kimo. Sundae on syntynyt 6.5.1991.
Olipa kiva että päätin astuttaa Vertin, kun tuli niin nätti orivarsa kun Sundae ja sitten vielä Sundae sai niin nättejä varsoja (vahingossa varsana) tammoille. Aika poika se Sundae. Mulla pitäis jossain olla kuvia Sundaen varsoista ja niiden emistä (kun muistais mihin ne oon kätkenyt). Siinä varsat ovat aika pieniä, ei kovinkaan vanhoja. Se Connemaraponin varsa on todella upea.
Sundaesta linkki
http://personal.inet.fi/yritys/laukanratsutila/sundae.htm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3452811SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652276Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264955Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800