Pakko-oireiden siirtyminen?

Moi!

Onkos muut huomannut sellaista ilmiötä, että kun
yhden pakko-oireen saa vähitellen kuriin, niin
jokin muu alkaa. Käy todella ärsyttämään, prkle!
2305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

SE ON JUST NÄIN? Onko teillä ikinä sellaista aikaa, jolloin pakkoajatuksia ei ole? Kuinka paljon pakkoajatukset vaikeuttaa teidän elämää?

Äänestä
  • Itsellä tällä hetkellä pakko-oireita ei ilmene kamalasti, saan niitä jotenkin kontrolloitua. Jossain välissä ne ilmenevät ja häiritsevät minua todella paljon. Vuosia niitä on mulla jo ollut, mutta nykyään, LUOJAN KIITOS, osaan itse hieman määräillä niitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakottaa kirjoitti:

Moi!

Onkos muut huomannut sellaista ilmiötä, että kun
yhden pakko-oireen saa vähitellen kuriin, niin
jokin muu alkaa. Käy todella ärsyttämään, prkle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu