Villa Helleranta ULVILASSA

maria

Onko kukaan ollut häissä kyseisessä paikassa? Kuulin että siellä on ns.tanssipaviljonki ulkona, miten mahtaa toimia käytännössä?

Paniikki iskee hääpaikan suhteen, Porin seudulta ei löydy mitää kaunista paikkaa johon mahtuisi meidän 170-180 vierastamme...APUA!

6

4821

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oka

      Siis kokenut hääbändimme on ollut sielläkin ja tosiaan siellä oli erillinen tanssipaviljonki joenrannassa. Ainakin niissä häissä (kaunis kesäilma) paikka toimi erinomaisesti. Todella hieno ja kaunis historiallinen mesta ihan joen rannalla. Jos et ole käynyt, niin käy "tsekkaamassa". Mutta jos kesälle 2004 tavoittelet, niin voit olla myöhässä. Jos vasta kesälle 2005, niin voisin tarjota myös soittopalveluja vankalla hääkokemuksella: [email protected]

    • Iina

      Oletko harkinnut Leiperin Ruukkia Kullaalla, n.15min ajomatkan päästä Porista? Todella idyllinen paikka varsinkin kesällä. Suosittu häänviettopaikka.En osaa sanoa miten paljon sinne mahtuu, mutta luultavasti riittää teille.

      • maria

        Joo harkinnu olen kyllä, mutta meidän mielestä se on turhan kaukana Porista. Muuten olis kyllä tosi kaunis paikka!


      • Asiaa tiedustellut
        maria kirjoitti:

        Joo harkinnu olen kyllä, mutta meidän mielestä se on turhan kaukana Porista. Muuten olis kyllä tosi kaunis paikka!

        Kyselin juuri Villa Hellerantaa itsekin hääpaikaksi, ja sanoivat sinne sisälle mahtuvat isoon saliin ilm. max. 100 hlöä ja ehkä viereiseen/ yhteydessä oleviin kabinetteihin vielä vähän porukkaa. Sinne tuskimpa mahtuu 170-180 henkeä.
        Kannattaa harkita hääpaikkaa myös Porin ulkopuolelta (esim. Kullaa), koska käytännössä sinne ajaa ihan saman aikaa kuin johonkin Porin "kylillä" olevaan paikkaan.
        Miten Hotelli Rantakartano? se on ainakin iso paikka.


      • Tietäämistäpuhuu
        Asiaa tiedustellut kirjoitti:

        Kyselin juuri Villa Hellerantaa itsekin hääpaikaksi, ja sanoivat sinne sisälle mahtuvat isoon saliin ilm. max. 100 hlöä ja ehkä viereiseen/ yhteydessä oleviin kabinetteihin vielä vähän porukkaa. Sinne tuskimpa mahtuu 170-180 henkeä.
        Kannattaa harkita hääpaikkaa myös Porin ulkopuolelta (esim. Kullaa), koska käytännössä sinne ajaa ihan saman aikaa kuin johonkin Porin "kylillä" olevaan paikkaan.
        Miten Hotelli Rantakartano? se on ainakin iso paikka.

        Yksissä häissä oli tuon verran porukkaa. Kaikki ei samaan huoneeseen millään mahdu mutta koko taloon menivät helposti ja ulkona on kaunista kesällä.

        Kannattaa mielummin soittaa sinne ja tai käydä Hellerannassa itse ei täällä :D


    • Anonyymi

      Ja nyt ootte sitten jo eronnut....vai:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      82
      8023
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      89
      6053
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      86
      5552
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      67
      5466
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      113
      4710
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      122
      2465
    7. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      5
      1329
    8. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1324
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      43
      1164
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      52
      1153
    Aihe