Villa Helleranta ULVILASSA

maria

Onko kukaan ollut häissä kyseisessä paikassa? Kuulin että siellä on ns.tanssipaviljonki ulkona, miten mahtaa toimia käytännössä?

Paniikki iskee hääpaikan suhteen, Porin seudulta ei löydy mitää kaunista paikkaa johon mahtuisi meidän 170-180 vierastamme...APUA!

6

4856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oka

      Siis kokenut hääbändimme on ollut sielläkin ja tosiaan siellä oli erillinen tanssipaviljonki joenrannassa. Ainakin niissä häissä (kaunis kesäilma) paikka toimi erinomaisesti. Todella hieno ja kaunis historiallinen mesta ihan joen rannalla. Jos et ole käynyt, niin käy "tsekkaamassa". Mutta jos kesälle 2004 tavoittelet, niin voit olla myöhässä. Jos vasta kesälle 2005, niin voisin tarjota myös soittopalveluja vankalla hääkokemuksella: [email protected]

    • Iina

      Oletko harkinnut Leiperin Ruukkia Kullaalla, n.15min ajomatkan päästä Porista? Todella idyllinen paikka varsinkin kesällä. Suosittu häänviettopaikka.En osaa sanoa miten paljon sinne mahtuu, mutta luultavasti riittää teille.

      • maria

        Joo harkinnu olen kyllä, mutta meidän mielestä se on turhan kaukana Porista. Muuten olis kyllä tosi kaunis paikka!


      • Asiaa tiedustellut
        maria kirjoitti:

        Joo harkinnu olen kyllä, mutta meidän mielestä se on turhan kaukana Porista. Muuten olis kyllä tosi kaunis paikka!

        Kyselin juuri Villa Hellerantaa itsekin hääpaikaksi, ja sanoivat sinne sisälle mahtuvat isoon saliin ilm. max. 100 hlöä ja ehkä viereiseen/ yhteydessä oleviin kabinetteihin vielä vähän porukkaa. Sinne tuskimpa mahtuu 170-180 henkeä.
        Kannattaa harkita hääpaikkaa myös Porin ulkopuolelta (esim. Kullaa), koska käytännössä sinne ajaa ihan saman aikaa kuin johonkin Porin "kylillä" olevaan paikkaan.
        Miten Hotelli Rantakartano? se on ainakin iso paikka.


      • Tietäämistäpuhuu
        Asiaa tiedustellut kirjoitti:

        Kyselin juuri Villa Hellerantaa itsekin hääpaikaksi, ja sanoivat sinne sisälle mahtuvat isoon saliin ilm. max. 100 hlöä ja ehkä viereiseen/ yhteydessä oleviin kabinetteihin vielä vähän porukkaa. Sinne tuskimpa mahtuu 170-180 henkeä.
        Kannattaa harkita hääpaikkaa myös Porin ulkopuolelta (esim. Kullaa), koska käytännössä sinne ajaa ihan saman aikaa kuin johonkin Porin "kylillä" olevaan paikkaan.
        Miten Hotelli Rantakartano? se on ainakin iso paikka.

        Yksissä häissä oli tuon verran porukkaa. Kaikki ei samaan huoneeseen millään mahdu mutta koko taloon menivät helposti ja ulkona on kaunista kesällä.

        Kannattaa mielummin soittaa sinne ja tai käydä Hellerannassa itse ei täällä :D


    • Anonyymi

      Ja nyt ootte sitten jo eronnut....vai:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      284
      4452
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      125
      2451
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      317
      2407
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      148
      2312
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      191
      2163
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      477
      1183
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      384
      1108
    8. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      11
      1000
    9. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      38
      903
    10. Oletko koskaan miettinyt

      kun sua ei kukaan puolusta missään tilanteessa? Eikö ole omituista?
      Viha
      89
      868
    Aihe