Onko teistä kukaan vielä käynyt katsomassa tuleeko tälle alueelle hilloja, mustikoita tai puolukoita? Miltä näyttää nuo metsien antimet tänä vuonna.. Mansikkaa näkyi olevan jo paikoin tälläkin alueella myynnissä.. Miten on sitten nuo muut marjat tänä vuonna..
Miten on tämän alueen metsämarjasato?
4
295
Vastaukset
- mussunassu
mustikoita tulee tosi hyvin ja vähän lakkojakin. Noita karhuja vaan on joka paikassa, mutta ei niistä haittaa taida olla...
- ihme vaan kun
Se vaan ihmetyttää joka syksy kun niitä karhuja on nähty just niillä hyvillä marjapaikoilla. Oiskohan liioittelua?
- perso marjoille
ihme vaan kun kirjoitti:
Se vaan ihmetyttää joka syksy kun niitä karhuja on nähty just niillä hyvillä marjapaikoilla. Oiskohan liioittelua?
Karhu hakeutuu hyvin metsän tuntevasna eläimenä hyville marjapaikoille ruokailemaan. Siis parhaat marjapaikat löytyvät kyllä sieltä, missä on tuoreet karhun jäljet.
- samoilla apajilla joskus
perso marjoille kirjoitti:
Karhu hakeutuu hyvin metsän tuntevasna eläimenä hyville marjapaikoille ruokailemaan. Siis parhaat marjapaikat löytyvät kyllä sieltä, missä on tuoreet karhun jäljet.
kyllä karhu väistää, kunhan pidät hiukan ääntä kulkiessasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1942725Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1512444Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061142- 1011028
- 64931
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait244837Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20830Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290801Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91796Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22728
