Poistoilmoitus

Olen poistanut kaksi viestiketjua joissa on ollut pitkiä lainauksia ilmeisesti tekijänoikeuksien alaisista teoksista. Lainata saa mutta ei siten että siitä muodostuu tekstin pääosa.
1300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja siksi sanonkin että ne oli kohtuullisia vaikka lainoja olivatkin .
Aloittaja oli kummankin , selvästi merkinnyt "lainaksi" / lainaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eslest kirjoitti:

Olen poistanut kaksi viestiketjua joissa on ollut pitkiä lainauksia ilmeisesti tekijänoikeuksien alaisista teoksista. Lainata saa mutta ei siten että siitä muodostuu tekstin pääosa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu