Jutta Urpilainen Discoveryn mainoksessa?

vai onko?

Moniko teistä on nähnyt Discoveryn uusien sarjojen "Kesähyökkäys"-mainoksia, niitä mainoksia on useita erilaisia..

Yhdessä niistä mm. mainostetaan Discoveryn uutta Amerikan satama-ohjelmaa ja juuri tässä mainoksessa näkyy vaalea nainen joka on mun mielestäni ihan Jutta Urpilaisen näköinen, siis kasvoiltaan ja myös tukka ihan kuin Jutalla ja äänikin kuin Jutalla kun se sanoo "hyvä jumala voi ei". Mutta mahtaako olla Jutta?

Off-topicia mutta tuossa kyseisessä mainoksessa sininen valojuova menee taivasta pitkin mereen ja siitä nousee ylös valtava laiva joka ajaa päin satama tms. (symboloi siis sitä Amerikan satamaa).

2

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on katolla

      Sitten taivaalta tippuu jotakin meteriootteja tms. Mainokses puhuttiin useampaa kieltä, ei kovin uskottava. Tommosta mainosta ainaskin oli taannoin. Siinä ei tainnu olla Juttaa...

      • ap.

        Ei ollut sama mainos, tiedän mitä tarkoitat ja oon nähnyt sen missä porukka siemailee drinkkejä katolla ja yks niistä pariskunnista puhuu enkkua. Mutta samaan Kesähyökkäys-mainossarjaan toikin kuuluu. Tämä mainos oli se koko mainossarjan ensimmäinen.

        Mut se jossa on se Jutan näköinen, on sellainen missä on aasialaisia suurin osa mut sit tämä suomalaispariskunta joista se nainen on se jota epäilen Jutaksi. Tässä mainoksessa siis mainostetaan Amerikan satamaa.

        Sitten on muitakin mainoksia, yhdessä esimerkiksi ollaan jossain Helsingin katukahvilassa kahvilla, pari häiskää tsekkaa kännyn MMS-viestejä tai mitä lie kuvia ja sitten tulee se valojuova taas, porukka hätääntyy ja säikkyy melkein kuoliaaksi kun siitä kulman takaa lentää jättimäisiä heinäsirkkoja ym. Tässä mainoksessa mainostetaan Verminatorsia (tuholaisten torjujia).

        Nyt parhaillaan tätä kirjoittaessa tulee mainos jossa mainostetaan LA Hard hatsia (talonrakennussarjaa) ja tässä pelikentälle syöksyy se valojuova ja maasta alkaa nousta isoja rakennuksia, pilvenpiirtäjiä ym.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11406
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5884
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4759
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4671
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4193
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3240
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe