Moi
Asuinpaikkani lähellä (Kiiminki) pesii kaksi ihmistä ja he ovat kaivinkonein alkaneet kaivaa maata pihallaan ja maasta pöllyävä hiekka tulee tuulen mukana pihallemme ja käy henkeen. Tästä aiheutuu meille monenlaista haittaa, mutta samat ihmiset ovat aiheuttaneet muutakin tuhoa.
Ne käyvät välillä salaa syömässä marjoja pihallamme, vaikka olemme laittaneet linnunpelättimenkin. Jos juoksee marjapensaiden luokse huutaen, ne yleensä pelästyvät.
Vuodenvaihteessa ihmiset myös ampuivat ilotulitteita pihallemme ja niiden kerääminen ei ollutkaan ihan vaivatonta.
Kysyisin siis, että kuinka saan ihmiset karkotettua vai pitääkö käyttää järeämpiä keinoja (arsenikkia, ilmakivääriä tms.). En haluaisi heitä lähellekään, koska jo pelkkä heidän näkeminen puistattaa. Ihmisethän ovat muutenkin aika vaarallisia ja päällekäyviä (eikös ne levitä sitä sikainfluenssaa, no joo ihmisethän on muutenkin sikoja!) Laitoin tämän tänne luontopuolelle koska osaatte varmaan antaa vinkkejä kaikenlaisten eläinten karkotukseen.
Ihmisten karkotus!
3
306
Vastaukset
- sanoivat
kun otitte asian kohteliaasti esille kun siitä ensimmäisen kerran puhuitte?
- helposti.
Keinoja on useita. Jotkut ihmiset eivät voi sietää voimakkaita hajuja, joten levittele tupakantumppeja ympäristöön sekä merkkaa reviiriäsi aktiivisesti. Lisäksi kaupoista löytyy äänellä toimivia ihmisten kartoittimia, kuten esim. radio..
Ellei noista ole apua, niin voit kokeilla päästää niiden pesään puutarhaletkulla vettä.- 66fh
käyt ostamas nahkataki silmälasit kovis varkut ja ostat urheilu liikkeest pesis maila sit vaa niiden perää pesis maila heilue ja kiroille niin eiköhä naapurit ala hiljenee ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663826Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään763034Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442101Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka221944Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461828TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851321Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251258- 401250
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738