Palstalla on puhuttu kunniasta.
On mitä suurinta kunniaa mitä esimerkiksi Kotkan perussuomalaisten Juho Eerola on tehnyt ja mitä hän edelleen tekee ajaessaan asiakirja-asiaani eteenpäin henkilökohtaisella riskillä. Tarkoitan riskillä juuri tuota mustamaalaajien häpeäleimaa, jota Juho ei onneksi pelkää. Eikä näytä pelkäävän muutkaan persut, joten on pakko tunnustaa Juhon ja persujen lujuus tässä asiakirja-asiassa. Juholla kantti kestää, kuten Arto Hirvosella, Jari Taipaleella ja Jorma-Kalevi Merivirrallakin.
Olen saanut tänään 7.7.2009 ilmoituksen Juho Eerolalta, että hän oli vienyt asiakirja-asiaani koskevan vääryskombinaation Kouvolan hallinto-oikeuteen. Nostan hattua. Eerolan dokumentti on taitavasti laadittu, kuten tulevan eduskuntavaaliehdokkaan arvoon sopiikin. Verbaalista taitoa ja tietoa tarvitaan eduskunnassakin.
Eerola ajaa asiaani avoimen asianajovaltakirjan valtuudella. Näin Juho kunniakkaasti valtuutettuna haluaa oikaista vääryydet ja jatkaa Seppo-isänsä rehtiä perinnettä takkia kääntämättä.
Kotkan kaupungin kansliapäällikkö Jarmo Koivisto ei suostunut vastaamaan asiakirjapyyntööni, mutta perussuomalaisten Kymen piirin puheenjohtaja Juho Eerolalle suostui, joten vain tätä kautta on nyttemmin saatu oikaisuvaatimusosoite, jotta saisin haltuuni nämä omia tietojani sisältävät asiakirjat, joita Kotkan kaupunki on pantannut nyt jo yli viisi vuotta. Ja miksiköhän?
Juho Eerolan kantti kestää
Asko Kervinen
0
168
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1212632Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J691094Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2101044- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38931- 47894
- 36876
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke122842Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812- 4809