Voiko OIKEUSLAITOKSEEN enää

luottaa ? ? ?

Kun Kepulaisten ja Kevan vehkeilystä paljastuu toinen toistaan kummallisempia seikkoja, niin on kysyttävä, toimiiko suomalainen oikeuslaitos enää ollenkaan, vai onko sekin ("vaali"-) LAHJOTTU ?
KEVAn tj kestitsi liikemiehiä oikein kunnolla, rahat tulivat kuntalaisten ELÄKEVAROSTA:



""Kevan edustuskulutiedoista selviää myös, että Kauppinen on kestinnyt useita kertoja Tokmanni-liikemies Kyösti Kakkosta, joka jakoi vaalirahaa KMS:n kautta.

Kevan selvityksen mukaan Kauppinen on käyttänyt kolmea Kevan edustustilaa vuosina 2006 –2008 yhteensä vajaan 64 200 euron edestä.

Samoina vuosina eläkelaitos on mainostanut puoluelehdissä ja satsannut rahoja poliittisiin seminaareihin yhteensä noin 22 700 euroa."""


Kaiken kukkuraksi, roiston eroamisen yhteydessä maksettu ERO-raha salataan. Tämänkin kustantavat "kuntaremonttien" kurittamat kuntalaiset.
Ilmeisesti suomalainen oikeuslaitos on kykenemätön selvittämään, miksi kuntaeläkeläisten rahoja käytettiin kestitystoimintaan. Keskeinen kysymys kuuluu siis Miksi, Miksi, Miksi
On valitettavaa, että myös suomalainen oikeuslaitos on samoilla kevan linjoilla, lahjottu ja aikaansaamaton.

Sitä se RAHAN VALTA sinulle teettää, menit äänestämään porvareita ja nyt ihailet, kunka ne kuppaavat teitä, törsäävät eläkerahanne samalla kun kepu-porvari Vanhanen esittää teille eläkeikien nostoja, 65 vuoteen. Aikamoista röyhkeyttä, eikö totta.

13

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on???

      .

      onko se vaan sitä miltä näyttääkin, eli Isojen Poikien kumileimasin laitos?

      Missään oikeusasteessahan näitä asioita ei ole käsitelty?

      • saranoita

      • lentää suo-
        saranoita kirjoitti:

        soini jo rasvailee, etteivät natise.

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.


      • påreoitoprt
        lentää suo- kirjoitti:

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.

        ryvettyneet. Nyt jo raha-automaattiyhdistyskin on ollut kytkettynä yrityksiin ostaa suomeen oikeistopresidentti.

        Suomessa toimii novacostra tyylinen mafia, jonka puheenjohtaja on kokoomuksen Sauli Niinistö ja järjestön toimeenpano-organisaatiota johtaa Matti Vanhanen. Tiedätte kyllä, mistä puolueesta.


    • syyttömät kärsii!

      Ei täällä oikeutta saa! että se olisi oikein!
      poliistkin on yhtä paskaa! ei ne mitään juttua saa selvitettyä!

    • Vitun oikeutta!

      Se vain siunaa Fasistisen poliisvaltion toimet!
      Todellisesta OIKEUDESTA se on ihan pihalla!

      • kun nyt harmittaa?

        Voi meitä pieniä!


    • 4y4yy4y4

      tuntui olevan erittäin, siis erittäin haluton tutkimaan Vanhas-jupakkaa. Lähetti asialle Pekka Hyvärisen (kako) sieltä julkisen sanan rajoitustoimistosta. Rajoittivat sananvapautta näilläkin foorumeilla 5000 merkkiin.

      • selvittää?

        Miten ihmeessä julkisen sanan neuvosto voisi tietää puhuttiinko telkussa totta vai soopaa? Kysyn vaan...

        Mattikin sanoo, ettei voi otta asiaan kantaa, koska "tutkinta on kesken".


    • dht

      Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?

      • Haans.

        "Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?"

        Sailaksenkin jäsekirja tadettiin sprayata vihreäksi. Mutta tosiaankin, kuluttajan suoja ja oikeusturva, se taitaa nyt kepuhallinnon aikakaudella olla lievästi sanottuna vajavaista:

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8877965


    • 16+14

      ei ole voinut, ei voi eikä voi tulla luottamaan.

      piste.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6074
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      554
      2174
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      146
      1798
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      82
      1184
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      952
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      930
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      69
      826
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      793
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      30
      774
    10. Kuntoportaat sai rahaa

      Kuntoportaat sai mojovan tuen. Minua vain ihmetyttää, tuleeko ne pidettyä käyttökunnossa. Televisiossa oli yksi aamu p
      Hyrynsalmi
      37
      706
    Aihe