Kun Kepulaisten ja Kevan vehkeilystä paljastuu toinen toistaan kummallisempia seikkoja, niin on kysyttävä, toimiiko suomalainen oikeuslaitos enää ollenkaan, vai onko sekin ("vaali"-) LAHJOTTU ?
KEVAn tj kestitsi liikemiehiä oikein kunnolla, rahat tulivat kuntalaisten ELÄKEVAROSTA:
""Kevan edustuskulutiedoista selviää myös, että Kauppinen on kestinnyt useita kertoja Tokmanni-liikemies Kyösti Kakkosta, joka jakoi vaalirahaa KMS:n kautta.
Kevan selvityksen mukaan Kauppinen on käyttänyt kolmea Kevan edustustilaa vuosina 2006 –2008 yhteensä vajaan 64 200 euron edestä.
Samoina vuosina eläkelaitos on mainostanut puoluelehdissä ja satsannut rahoja poliittisiin seminaareihin yhteensä noin 22 700 euroa."""
Kaiken kukkuraksi, roiston eroamisen yhteydessä maksettu ERO-raha salataan. Tämänkin kustantavat "kuntaremonttien" kurittamat kuntalaiset.
Ilmeisesti suomalainen oikeuslaitos on kykenemätön selvittämään, miksi kuntaeläkeläisten rahoja käytettiin kestitystoimintaan. Keskeinen kysymys kuuluu siis Miksi, Miksi, Miksi
On valitettavaa, että myös suomalainen oikeuslaitos on samoilla kevan linjoilla, lahjottu ja aikaansaamaton.
Sitä se RAHAN VALTA sinulle teettää, menit äänestämään porvareita ja nyt ihailet, kunka ne kuppaavat teitä, törsäävät eläkerahanne samalla kun kepu-porvari Vanhanen esittää teille eläkeikien nostoja, 65 vuoteen. Aikamoista röyhkeyttä, eikö totta.
Voiko OIKEUSLAITOKSEEN enää
13
491
Vastaukset
- on???
.
onko se vaan sitä miltä näyttääkin, eli Isojen Poikien kumileimasin laitos?
Missään oikeusasteessahan näitä asioita ei ole käsitelty?- saranoita
poliisi ei tutki kirjoitti:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=178570
soini jo rasvailee, etteivät natise.
- lentää suo-
saranoita kirjoitti:
soini jo rasvailee, etteivät natise.
meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.
Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle. - påreoitoprt
lentää suo- kirjoitti:
meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.
Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.ryvettyneet. Nyt jo raha-automaattiyhdistyskin on ollut kytkettynä yrityksiin ostaa suomeen oikeistopresidentti.
Suomessa toimii novacostra tyylinen mafia, jonka puheenjohtaja on kokoomuksen Sauli Niinistö ja järjestön toimeenpano-organisaatiota johtaa Matti Vanhanen. Tiedätte kyllä, mistä puolueesta.
- syyttömät kärsii!
Ei täällä oikeutta saa! että se olisi oikein!
poliistkin on yhtä paskaa! ei ne mitään juttua saa selvitettyä! - Vitun oikeutta!
Se vain siunaa Fasistisen poliisvaltion toimet!
Todellisesta OIKEUDESTA se on ihan pihalla!- kun nyt harmittaa?
Voi meitä pieniä!
- 4y4yy4y4
tuntui olevan erittäin, siis erittäin haluton tutkimaan Vanhas-jupakkaa. Lähetti asialle Pekka Hyvärisen (kako) sieltä julkisen sanan rajoitustoimistosta. Rajoittivat sananvapautta näilläkin foorumeilla 5000 merkkiin.
- selvittää?
Miten ihmeessä julkisen sanan neuvosto voisi tietää puhuttiinko telkussa totta vai soopaa? Kysyn vaan...
Mattikin sanoo, ettei voi otta asiaan kantaa, koska "tutkinta on kesken".
- dht
Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?
- Haans.
"Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?"
Sailaksenkin jäsekirja tadettiin sprayata vihreäksi. Mutta tosiaankin, kuluttajan suoja ja oikeusturva, se taitaa nyt kepuhallinnon aikakaudella olla lievästi sanottuna vajavaista:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8877965
- 16+14
ei ole voinut, ei voi eikä voi tulla luottamaan.
piste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site575913Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714785Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422099Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41459En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239