Voiko OIKEUSLAITOKSEEN enää

luottaa ? ? ?

Kun Kepulaisten ja Kevan vehkeilystä paljastuu toinen toistaan kummallisempia seikkoja, niin on kysyttävä, toimiiko suomalainen oikeuslaitos enää ollenkaan, vai onko sekin ("vaali"-) LAHJOTTU ?
KEVAn tj kestitsi liikemiehiä oikein kunnolla, rahat tulivat kuntalaisten ELÄKEVAROSTA:



""Kevan edustuskulutiedoista selviää myös, että Kauppinen on kestinnyt useita kertoja Tokmanni-liikemies Kyösti Kakkosta, joka jakoi vaalirahaa KMS:n kautta.

Kevan selvityksen mukaan Kauppinen on käyttänyt kolmea Kevan edustustilaa vuosina 2006 –2008 yhteensä vajaan 64 200 euron edestä.

Samoina vuosina eläkelaitos on mainostanut puoluelehdissä ja satsannut rahoja poliittisiin seminaareihin yhteensä noin 22 700 euroa."""


Kaiken kukkuraksi, roiston eroamisen yhteydessä maksettu ERO-raha salataan. Tämänkin kustantavat "kuntaremonttien" kurittamat kuntalaiset.
Ilmeisesti suomalainen oikeuslaitos on kykenemätön selvittämään, miksi kuntaeläkeläisten rahoja käytettiin kestitystoimintaan. Keskeinen kysymys kuuluu siis Miksi, Miksi, Miksi
On valitettavaa, että myös suomalainen oikeuslaitos on samoilla kevan linjoilla, lahjottu ja aikaansaamaton.

Sitä se RAHAN VALTA sinulle teettää, menit äänestämään porvareita ja nyt ihailet, kunka ne kuppaavat teitä, törsäävät eläkerahanne samalla kun kepu-porvari Vanhanen esittää teille eläkeikien nostoja, 65 vuoteen. Aikamoista röyhkeyttä, eikö totta.

13

488

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on???

      .

      onko se vaan sitä miltä näyttääkin, eli Isojen Poikien kumileimasin laitos?

      Missään oikeusasteessahan näitä asioita ei ole käsitelty?

      • saranoita

      • lentää suo-
        saranoita kirjoitti:

        soini jo rasvailee, etteivät natise.

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.


      • påreoitoprt
        lentää suo- kirjoitti:

        meen, kuninkuusraveihin, katsastamaan, tuliko pikavoittoja.

        Ja sitten vain pakoon, hädässään tätä katteettomia lupauksia antanutta poliitikkoa ahdistelevia rivareita pakosalle, brysseliin, kaljalle.

        ryvettyneet. Nyt jo raha-automaattiyhdistyskin on ollut kytkettynä yrityksiin ostaa suomeen oikeistopresidentti.

        Suomessa toimii novacostra tyylinen mafia, jonka puheenjohtaja on kokoomuksen Sauli Niinistö ja järjestön toimeenpano-organisaatiota johtaa Matti Vanhanen. Tiedätte kyllä, mistä puolueesta.


    • syyttömät kärsii!

      Ei täällä oikeutta saa! että se olisi oikein!
      poliistkin on yhtä paskaa! ei ne mitään juttua saa selvitettyä!

    • Vitun oikeutta!

      Se vain siunaa Fasistisen poliisvaltion toimet!
      Todellisesta OIKEUDESTA se on ihan pihalla!

      • kun nyt harmittaa?

        Voi meitä pieniä!


    • 4y4yy4y4

      tuntui olevan erittäin, siis erittäin haluton tutkimaan Vanhas-jupakkaa. Lähetti asialle Pekka Hyvärisen (kako) sieltä julkisen sanan rajoitustoimistosta. Rajoittivat sananvapautta näilläkin foorumeilla 5000 merkkiin.

      • selvittää?

        Miten ihmeessä julkisen sanan neuvosto voisi tietää puhuttiinko telkussa totta vai soopaa? Kysyn vaan...

        Mattikin sanoo, ettei voi otta asiaan kantaa, koska "tutkinta on kesken".


    • dht

      Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?

      • Haans.

        "Demarit ajoi korkeimman oikeuden johtajaksi Koskelon. Eli mikähän puolue?"

        Sailaksenkin jäsekirja tadettiin sprayata vihreäksi. Mutta tosiaankin, kuluttajan suoja ja oikeusturva, se taitaa nyt kepuhallinnon aikakaudella olla lievästi sanottuna vajavaista:

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8877965


    • 16+14

      ei ole voinut, ei voi eikä voi tulla luottamaan.

      piste.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3416
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2401
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      115
      1204
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      13
      1203
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      9
      993
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      48
      947
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      874
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      870
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      37
      726
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      198
      674
    Aihe