Kadonnut digipokkari Canon Ixus 55 Ruississa!

La iltana 4.7 joskus 19 jälkeen katosi Canon Ixus 55 pokkarikamera Ruississa.
Mukana musta nahkakotelo musta kaulanaru.
Kameralla kuvilla valtaisa tunnearvo.
Jos löydät, voitko toimittaa Varsinais-Suomen Löytötavaratoimistoon tai laita viestiä:
[email protected]
Löytöpalkkio!
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi voi... haluttua tavaraa. Jos tuollainen lojuu maassa, niin todennäköisimmin sen noukkii talteen joku sellainen joka ei todellakaan ajatellut etsiä sille oikeaa omistajaa.

Voi myös olla että et ole hukannus sitä vaan se on ihan rehellisesti varastettu.

Äänestä
  • Tiedän kyllä että kamerat on haluttuja...pakko yrittää kuitenkin jos joku kiva ihminen olis sen löytäny...se oli aika vanha ja skrubunen mutta etenkin ne kuvat haluisin takas.
    Varastaminenkin on mahdollista, etenkin kun ottaa huomioon etten ole ikinä koskaan hukannut mitään missään festareilla enkä missään reissussa ja niitä on kuitenkin ollut aika paljon.
    Ja kun vielä itse viimevuonna löysin lompakon kaikkine kortteineen ja tein tosi ison duunin että sain tyypin kii ja se sai lompakkonsa takas, niin jotenkin sitä toivois että reilu peli olis tässäkin. Saas nähdä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Syvä epätoivo. kirjoitti:

La iltana 4.7 joskus 19 jälkeen katosi Canon Ixus 55 pokkarikamera Ruississa.
Mukana musta nahkakotelo musta kaulanaru.
Kameralla kuvilla valtaisa tunnearvo.
Jos löydät, voitko toimittaa Varsinais-Suomen Löytötavaratoimistoon tai laita viestiä:
[email protected]
Löytöpalkkio!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu