Naispappeus toi perässään muuta

Naisteologit ovat innoissaan tukeneet homoliittoja yms.

Asiasta toiseen - ruotsissa on alettu perustaa vanhainkoteja
homoille ja lesboille.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eivätkö perussuomalaiset eheytystoimenpiteet ole purreet. Tämä menoa joku vielä kuolee homoseksuaalina, mikä silloin eteen. Karmea ajatus, että joku homoseksuaali olisi jo kuollut ja tullut haudatuksi kristillisen pyhään kirkkomaahan.

Jotain rotia olisi saatava tähän yltiöliberaaliin ilmapiiriin. Homot ja lesbot on pystyttävä tunnistamaan oikeiden ihmisten joukosta. Ehdotan sanotaanko nyt vaikkapa että heidän tulisi ommella oikeaa housunlahkeeseen kirkkaanpunainen neliö tai jotain sen suuntaista. Kaikki olisi helpompaa ja selkeätä. EI löperölle liberalismi- ja tasa-arvohössötykselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuin raamattuun perustuv kirjoitti:

Naisteologit ovat innoissaan tukeneet homoliittoja yms.

Asiasta toiseen - ruotsissa on alettu perustaa vanhainkoteja
homoille ja lesboille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu