Ihmeellinen koraani?

obh...

" About 90% of Muslims do not bother to read Quran with its translation. But still, they believe that Quran is a “miracle” of Allah. "

Amaar Khan, pakistanilainen ex-muslimi kirjoittaa ihmeistä koraanissa, tai luulluista sellaisista.

http://www.islam-watch.org/Amarkhan/Miracles-of-Quran-Exposed.htm

Hyvää ja avartavaa luettavaa totuuksien metsästäjille.

4

377

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelkkä p

      Suurin osa muslimeista on lukutaidottomia - yli 55%
      Suurin osa maailman lukutaidottomista on muslimeita (82%)
      Suurin osa heistä ei lue siis mitään.

      Suurin osa muslimeista luulee tietävänsä mitä kuraani sisältää. Suurin osa heidän tiedoistaan on johtajien tahallista harhatietoa jota käytetään kansan alistamiseksi.

      Miksi heitä ei opetata lukemaan? Koska silloin he saatatsisivat lukea kuraanin ja saada selville miten paljon virheitä se sisältää.

      kuraanin kautta ei pääse taivaaseen. Se siltää suhteessa enemmän väkivaltaa kuin Raamattu. Raamatussa ei ole yhtään murhaamiseen kehoittavaa jaetta. kuraanissa on.
      kuraanin mukaan maa on pannukakku, sperma syntyy munuaisissa, tähdet ovat lähempänä maata kuin planeetat, Jeesuksen äiti oli Mooseksen sisko.... ym

      • obh...

        Tarvitsee jonkin verran viitseliäisyyttä esim. opetella lukemaan jotta saisi luettua niitä pyhiä kirjoituksia.

        Aikuisväestöä on paha opettaa lukemaan kun on aivot alkaneet rapistua. Tarttisi opettaa lapsia. Se vaan ei ole uskonoppineiden intresseissä. Varmaan tavoitteena on pyöräyttää paljon lukutaidotonta porukkaa jotta voitaisiin alkaa jihadisti pyssysankarien voimin pyörittää orjakauppaa ja perimään vääräuskoisilta suojelurahoja.

        Kun öljytulot loppuu, islamin säilyminen on kiinni orjatyövoimasta ja suojelurahoista ja tämä tarkoittaa sitä että pitää olla sotilaallisesti vahvoja.

        Varmaan kun venäjäkin kohta islamisoituu niin sinne tulee joku diktaattori joka kommunismin esimerkkiä seuraten orjuuttaa vääräuskoiset. Ja silloin ei ole suomalaisillakaan hyvät ajat jos sattuisi islamisoituminen länsimaiseen rappioon kompastumaan tässä maassa.


      • apina!

        et voi sanoa niin että muslimilaiset eivät muka osaa lukee v.....u etkö ymmärrä että ei muslilimilaiset hauku raamattua!!!!!!!!!!!! saatana ymmärä se!!!!!!!!!!! ei teidän tarvi haukkuuu ihmisiääääää et varmaan ittekään osaa lukeee suomalaiset usko näin:et jeesus on jumalan poika. muuten ei muslilimilaisetkaan hauku ne jotka uskovat raamattuun


      • apina!

        et voi sanoa niin että muslimilaiset eivät muka osaa lukee v.....u etkö ymmärrä että ei muslilimilaiset hauku raamattua!!!!!!!!!!!! saatana ymmärä se!!!!!!!!!!! ei teidän tarvi haukkuuu ihmisiääääää et varmaan ittekään osaa lukeee suomalaiset usko näin:et jeesus on jumalan poika. muuten ei muslilimilaisetkaan hauku ne jotka uskovat raamattuun


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      141
      1395
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      97
      1115
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      254
      1008
    4. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      817
    5. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      774
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      35
      750
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      66
      697
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      47
      685
    9. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      651
    10. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      164
      630
    11. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      34
      628
    12. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      197
      613
    13. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      597
    14. Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?

      Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus
      Sinkut
      100
      546
    15. Mihin hävisi Sofia?

      Palasiko mies ex-vaimon luo takaisin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      201
      534
    16. Jasmin Vähäkangas

      Jasminin poika on tänään jo puolitoistavuotias.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      493
    17. Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit

      Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle
      Oulainen
      18
      482
    18. Ottaisit yhteyttä!

      🙄
      Ikävä
      35
      481
    19. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      59
      476
    20. Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?

      Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi
      Sinkut
      91
      468
    Aihe