" About 90% of Muslims do not bother to read Quran with its translation. But still, they believe that Quran is a “miracle” of Allah. "
Amaar Khan, pakistanilainen ex-muslimi kirjoittaa ihmeistä koraanissa, tai luulluista sellaisista.
http://www.islam-watch.org/Amarkhan/Miracles-of-Quran-Exposed.htm
Hyvää ja avartavaa luettavaa totuuksien metsästäjille.
Ihmeellinen koraani?
4
323
Vastaukset
- pelkkä p
Suurin osa muslimeista on lukutaidottomia - yli 55%
Suurin osa maailman lukutaidottomista on muslimeita (82%)
Suurin osa heistä ei lue siis mitään.
Suurin osa muslimeista luulee tietävänsä mitä kuraani sisältää. Suurin osa heidän tiedoistaan on johtajien tahallista harhatietoa jota käytetään kansan alistamiseksi.
Miksi heitä ei opetata lukemaan? Koska silloin he saatatsisivat lukea kuraanin ja saada selville miten paljon virheitä se sisältää.
kuraanin kautta ei pääse taivaaseen. Se siltää suhteessa enemmän väkivaltaa kuin Raamattu. Raamatussa ei ole yhtään murhaamiseen kehoittavaa jaetta. kuraanissa on.
kuraanin mukaan maa on pannukakku, sperma syntyy munuaisissa, tähdet ovat lähempänä maata kuin planeetat, Jeesuksen äiti oli Mooseksen sisko.... ym- obh...
Tarvitsee jonkin verran viitseliäisyyttä esim. opetella lukemaan jotta saisi luettua niitä pyhiä kirjoituksia.
Aikuisväestöä on paha opettaa lukemaan kun on aivot alkaneet rapistua. Tarttisi opettaa lapsia. Se vaan ei ole uskonoppineiden intresseissä. Varmaan tavoitteena on pyöräyttää paljon lukutaidotonta porukkaa jotta voitaisiin alkaa jihadisti pyssysankarien voimin pyörittää orjakauppaa ja perimään vääräuskoisilta suojelurahoja.
Kun öljytulot loppuu, islamin säilyminen on kiinni orjatyövoimasta ja suojelurahoista ja tämä tarkoittaa sitä että pitää olla sotilaallisesti vahvoja.
Varmaan kun venäjäkin kohta islamisoituu niin sinne tulee joku diktaattori joka kommunismin esimerkkiä seuraten orjuuttaa vääräuskoiset. Ja silloin ei ole suomalaisillakaan hyvät ajat jos sattuisi islamisoituminen länsimaiseen rappioon kompastumaan tässä maassa. - apina!
et voi sanoa niin että muslimilaiset eivät muka osaa lukee v.....u etkö ymmärrä että ei muslilimilaiset hauku raamattua!!!!!!!!!!!! saatana ymmärä se!!!!!!!!!!! ei teidän tarvi haukkuuu ihmisiääääää et varmaan ittekään osaa lukeee suomalaiset usko näin:et jeesus on jumalan poika. muuten ei muslilimilaisetkaan hauku ne jotka uskovat raamattuun
- apina!
et voi sanoa niin että muslimilaiset eivät muka osaa lukee v.....u etkö ymmärrä että ei muslilimilaiset hauku raamattua!!!!!!!!!!!! saatana ymmärä se!!!!!!!!!!! ei teidän tarvi haukkuuu ihmisiääääää et varmaan ittekään osaa lukeee suomalaiset usko näin:et jeesus on jumalan poika. muuten ei muslilimilaisetkaan hauku ne jotka uskovat raamattuun
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1881419Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231208- 50948
- 70900
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53810Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva51808- 56792
- 102774
- 69748
- 33712