Jäämme odottamaan.
YLIMÄÄRÄISET UUTISET KLO 11,00
Mitä tapahtunut ?
497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuli jo. Höpön höpön juttujasi!
Jostakin toisesta purjeveneestä on myös katkennut masto:)
Tuon tyyppisiä ne uutiset on nykyään, jo kaksipäivää ovat jauhaneet mastonkatkeamista HELSINGIN EDUSTALLA kaikkilla kanavilla kun saman aikaisesti jätettiin kokonaan huomiotta suuri ilmailuliikenne vaara eräällä lentokentällä .
Niin miettikää missä se oli ja miksi jäi kertomatta ?
että jokin kone ollut viallinen tahi muunlainen vaara.
Ei ollut Vantaa, mutta suomessa ja aika paha tilanne. Mikään uutistoimitus ei noteerannut tilannetta. Matkustaja kone vakava tekninen vika, koko pelastuskalusto hälytettiin kentälle paikalle, matkustaja kone saatiin kuin saatiinkin alas hyvien lentäjien ansiosta, kone jäi kentälle ja korjaajat helsigistä tutkimaan.
Mitä teki ylen TV kaksi päivää läähätti jostakin puolalaisesta ruostekasasta (vissiin laiva) helsingin vesillä voi voi voi.... Hyvä Jukkerssin remmi!