AAAAUUUTTTAAKAAAAAAAAA

tasan 4 viikkoa koulujen alkuun ja läskiä on enemmän kun laki sallii!!!

Kertokaa mulle miten saan 30 kiloa pois 4 viikossa, onko edes mahollista! Mä teen ihan pitä vaaaaa!! aivan mitä vaaan!!!!

Tai ees 25 kiloo... Kiltit auttakaa mua!

Pitäskö ruvetä näkkäridieetille et söis vaan 2 näkkäriä ja vettä päivässä???? sillä vois tippua!!!

ei mitää moraalisaarnoja! ei yhtäkään! auttakaa mua!

Painan nytten 95 kiloo jotenka jos oikeen kituuttas nii kyl se vois äkkii lähtee kun on mistä lähtee!!!

Mää kuolen jos en saa laihutettua koulujen alkuun noin paljoo!!!!!! auttakaa!
7451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

laihdutusvinkkejä! Hei älkää oikeesti antako sille mitään vinkkejä niin kuin otsikossa lukee: Keskustele anoreksiasta, sen oireista ja hoidosta!

Äänestä
  • älkää antako sille laihdutusvinkkejä!!111!! Siis iih älkää vaan antako!! Voi apua, olen hysteerinen iih iik iih!!! Hei älkää oikeesti, älkää ääh ääh!! Älkää vaan antako!!11!! Älkää antako vinkkejä!!! Se sairastuu sen takia ihan helvetin varmasti ja kuolee, joten hei älkää!! ÄÄÄÄääähhh kuolen omaan sylkeeni iih!

    Äänestä

tiedä miten painoa pudotetaan. Syö alle kulutuksen, pitää aineenvaihdunnan käynnissä, liikkuu, siinä ne perusperiaatteet. Mut se mikä estää sun laihtumisen on sun itsekuri. Jos pitäydyt tuossa, hankit vähän tietoa miten ihmiskeho toimii, osaat laskea kaloreita ja löydät itsellesi sopivat rutiinit, niin mikäs siinä sitten. Mut jos ajattelet, että voit syödä tän ja tän, tai haukkaat vähän tuosta, ja jos tänään onkin syömispäivä, ei yksi ateria haittaa, niin ihan varmana pysyt sen painoisena mitä olet. Ja kukaan ei voi auttaa sua pitämään itsesi kurissa, sen täytyy kummuta susta itsestäsi. Voit miettiä eri motivaatio keinoja, etsiä niitä netistä yms. kyllä niitä löytyy. Mutta ei ole olemassa superohjetta laihtumiseen. Itsekuri pitää pitää, ja sitä ei voi muut antaa.

Äänestä

kuolet jos laihdutat ton määrän 4 vko. Hei haloo!

Olen toipunut anorektikko, (tyytyväinen olotilaan: 165/ 60, paino tulee lihaksista ja luista, olen kiinteä, ei läskiä, LIIKUNTA!), vuosien tuloksena huomasin, että elämässä on muutakin kuin ulkonäkö.
Silti välillä käyn näillä palstoilla. Saapi uskon vahvistusta siitä, että kuljen oikeaa tietä.

Äänestä

Kasva vähän ennen kuin ryhdyt mihkään

Äänestä

ootko trolli? :p siis en pahal vaa aattelin vaa :D

Äänestä

vähän myöhään heräsit! kai tajuat ettet millään keinolla saa 25 kiloa pois 4 viikossa? joku 8 -10 ehkä jollain hillittömällä paastolla mut neki tulis varmaa takas heti ku alkaisit syömää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TOIVOT-.ON kirjoitti:

tasan 4 viikkoa koulujen alkuun ja läskiä on enemmän kun laki sallii!!!

Kertokaa mulle miten saan 30 kiloa pois 4 viikossa, onko edes mahollista! Mä teen ihan pitä vaaaaa!! aivan mitä vaaan!!!!

Tai ees 25 kiloo... Kiltit auttakaa mua!

Pitäskö ruvetä näkkäridieetille et söis vaan 2 näkkäriä ja vettä päivässä???? sillä vois tippua!!!

ei mitää moraalisaarnoja! ei yhtäkään! auttakaa mua!

Painan nytten 95 kiloo jotenka jos oikeen kituuttas nii kyl se vois äkkii lähtee kun on mistä lähtee!!!

Mää kuolen jos en saa laihutettua koulujen alkuun noin paljoo!!!!!! auttakaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu