Elämä on epäreilu

Ottia tuota. Eikös siellä jossain Pohjois-Savossa kanneta eukkoja. Tyylejä riittää ja lyylejä? Se itsessään on ihan ool reit. Mutta eikö tasa-arvon nimessä tulisi olla myös sarjoja, joissa akat kantaa ukkoja?
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Akat kantaa ukkoja harva se viikonloppu pe ja la iltaisin näissä tavallisissa kotiseutukisailuissa milloin mistäkin tankkauspaikasta, ja tyylejä löytyy. Joten se se on niin tavallista, ettei se jaksa vetää kansaa katsomaan erikseen.

Äänestä

sillille roppa kun kannettava hankautu ennen ja jäläkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikka! kirjoitti:

Ottia tuota. Eikös siellä jossain Pohjois-Savossa kanneta eukkoja. Tyylejä riittää ja lyylejä? Se itsessään on ihan ool reit. Mutta eikö tasa-arvon nimessä tulisi olla myös sarjoja, joissa akat kantaa ukkoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu