ohjelmien pakkolähettäminen ihmisille sekä olla sdp:n äänitorvi.
Outoa on, ettei kukaan puhu mitään kun ahneen ylen tulot kolminkertaistuvat pakkomaksun tullessa, eli kun kaikki mummelit ja nuoret jotka eivät juuri ylen palveluja käytä joutuvat nyt Jungerin "koulutusmatkojen" maksumiehiksi.
Outoa on, ettei kukaan puhu mitään kun ahneen ylen tulot kolminkertaistuvat pakkomaksun tullessa, eli kun kaikki mummelit ja nuoret jotka eivät juuri ylen palveluja käytä joutuvat nyt Jungerin "koulutusmatkojen" maksumiehiksi.
Vastaukset 9
Vanhimmat
teet?
En ole vuosiin nähnyt ylen uutisia, ilman jotain uutista venäjältä, vaikka jotain aivan tyhjänpäiväistä kuten venäläisten pelaamista tai piraatttitorin sulkemista. Samaan aikaan ihmisiä kuolee Euroopan tulvissa, mutta tämä ei ylitä ylen uutiskynnystä.
Ehkä kannattaa tarkistaa vaikka vikipediasta, mitä naapurimaita Suomella on. Ne ovat olleet aika pitkään aika samat. Olikohan niitä Ruotsi, Norja, Venäjä, Keski-Eurooppa, Kiina, Afrikka, Ameriikka. Mutta miksi ei ole pitkään aikaa ollut juttuja Australian kenguruista? Niillä on varmaan kesällä tosi kuumaa kun niillä on se pussi ja kaikki.
Eilen sunnuntainakin pääuutislähetyksensä ensimmäiinen juttu oli juttu koskien ortodoksikirkkoa ja luostaria, siis venäjän kirkkoa puffattiin ihqudaa.
Ymmärrän, jos näitei flikoi, mut LUMPUI, kuka voi LUMPUI rakastaa. Flikka edustaa YLEÄ ja LUMPUT kaupallista paskaa!
Suomes ei olis ylee, jos maikkari oli pitänyt huolta asiosta, mut ei pitännyt ja se lakkas olemasta. Silloin syintyi YLE, joka "vuokras" maikkarille kava aikaa. Nyt sitten koko paska on swdujen juttu ja ohjelmat sontaa.
niin sen taso on laskenut entisestään.Tää on sitä markkinataloutta.Kaikki ohjelmat jenkkien skeidalaatikosta ostettuja.
YLEltä ei tule hyvää ohjelmaa, jimiltä tulee.
YLE on olemassa vain ja ainostaan koska pakolla otetaan rahaa ylen ylääpitämiseen.
uutinen oli:Venäläisen papin vierailu Suomeen.
Uskomaton kanava.
En tiedä miltä kanavalta ja kenen uutislähetystä olet katsonut, mutta ortodoksiuutinen oli tehty Venäjältä Laatokan Valamosta. Pappi ei ollut Suomessa, vaan kotimaansa Venäjän kamaralla.
vain itäisen pallonpuoliskon asioihin.