sukututkimusta genealogian sivuilta. Mutta sun sukuasi ei löydy. Onhan tuo sun sukunimesi aika harvinainen.
Teen just
nyt parhaillaan
16294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
suku on pohjanmaalta ja kieltämättä aika harvinainen, mut onhan meitä siellä.
Siinäpäs sulle purtavaa illaksi.
olla vähän harvinainenkin.
tutki?
Pitäis löytyä.
sukua aika paljon Alavudelta ja sunkin! jos me ollaankin kaukaista sukua?
Sieltäkö mä oonkin!
tiedä, jos sä oletkin sukua? Mut mun suku on muuten ihan siitä 50 km säteeltä.
Pappa ja mummo on syntynyt siellä ja äiti on syntynyt siellä enpä muuta kerrokaan...Arvaile loput:) jos me ollaankin sukulais-sieluja?
se selittäis sen tuttuuden tunteen..hmm. Missäs päin sä nyt asut?
edel. viestiin. Isän isä on sieltä perältä, ja äidin äiti myös ja vielä äitikin. Loput muualta?? mut en kerro mistä:) muutenhan tiedät mistä mä kirjoittelen:))
eikös ookkin melkoinen sekasikiösoppa.
määrätystä kaupungista kotoisin?
tuulella tänään:)
Pohjois-pirkanmaalla ja kesän kohokohta oli Keskisen kyläkauppa :)
lyhyempi reissata rii-uulla, jos isän isä ois löytäny äidin äidin ja taas isän äiti ois löytänyt äidin isän? Mut sittenhän mua ei ois.
mun sukunimeni on sulle paljon tutunpi.
viesti on ikävä palstalla;) paljastuit.
sen verran harvinaisia ollaan, ettet meitä tollaisilta sivuilta tai pohjanmaalta löydä ensimmäistäkään:)