Käveli tossa sitten vastaan huippuseksikäs nuori typy jolla jalassa valkoset kontiot! Siis ihan Vitivalkoset Kontiot! Voitte arvata että kotona paine purkautui!! ;-) ;-)
tyttö jolla
valkoset kontiot!!!
91165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Missä päin tuollaisen ihmeen bongasit? Yleensä silloin harvoin kun valkoisia näkyy, ne ovat jo melkoisen tummuneita. Tyttö varmaan löytänyt äitinsä uudehkoina talteen laittamat yksilöt jossakin vintillä romutessaan.
Kumma ettei vielä.....
Tiedät kyllä mitä....
kontioista näyttää olevan päättymätön kun ei todellisuuden häivääkään unelmistanne ole todeksi näyttää.
No riitaa kun taas haette, toimitaan sitten haluamallanne tyylillä.
Olisitte vain olleet hiljaa valkoisista kontioista ja tyytyneet olemassa oleviin vaaleisiin (tuohi) kontioihinne.
Mutta nyt on toteen näytetty mistä ne riidan hakijat löytyvät!
Mitä hemm***n väliä sillä on minkä väriseksi niitä kutsuu. Kaikki tietävät mistä puhutaan.
sinä olet riidanhakija
sinä värinä kuin ne todellisuudessa ovat.
Mitä se muuttaa vaaleassa kontiossa vaikka
ne nyt eivät ole kuvittelemanne valkoiset.
Riitaa hakee ne ketkä rikkoivat pitkään kestäneen
Hiljaisuuden, tietäen miten se tapahtuu
Kontio leiri rikkoi tieten tahtoen tuon rauhan
Saadakseen taas riidan aikaiseksi.
Värillä on väliä, kontioita ei ole valkoisina
tehty vaikka jotkut niin haluaisivat olevan .
Eiköhän sellainen ole riidanhakija joka ei voi myöntää todellisuutta
Ja väkisin toitottaa kuvitelmiaan muka totena.
Kontiota ei ole valmistettu valkoisina, näin ollen tuosta olemattomasta on turhaa haastaa riitaa, mitä siis se muuttaa tuossa kontiossa vaikka se nyt EI OLE valkoinen, kaatuuko maailmasi siihen?
No jos Kontioita ei ole koskaan valmistettu valkoisina, niin mitä tuota sitten haastat riitaa olemattomista. Anna olla ja keskity muihin asioihin.
lopettaa valkoisista kontioista vänkäämisen, näinhän sovittiin jo aikanaan riidan lopettamiseksi. Mutta tunnetusti kontioleiri ei ollut sopimuksen mukainen.
...ja ei se niin selvää ole kuin kuvittelet "kaikkien tietävän" mistä puhutaan, mm keltaisessa pörssissä oli myynnissä 90-luvulla tuohen sävyisiä kontioita mutta ei koskaan mainittu valkoista!
Huuto piste net löytyy myynti-ilmoituksia kontio/tuohi ...
Taas narahdit karille kuvitelminesi.
Päättäkää jatkatteko taas aliottamaanne riitaa, vai unohdammeko koko kuvittelunne aiheesta "valkoinen kontio" ja jatkamme oikealla määritteellä TUOHI! (ei edes tuohenvalkoinen, sekään ei ole oikea määrite, ainoastaan TUOHI) ja saamme sovun aikaiseksi.
Ei ole edes olemassa mitään riitaa. Yksi vänkääjä vain väittää omiaan ja yrittää saada muut puhumaan ja tekemään määräämällään tavalla. Luulen, että ei tule onnistumaan.
näyttää jatkuvan, todellisuus vain on toisenlainen. Mutta tässäkin teillä helpompaa olla ja elää kuvitelmissanne.
Tämä unohtu ed