Prinsessa Diana-kärhö

Onko muilla käynyt samoin? Minulla säilyi viime talvena kaikki muut kärhöt, paitsi kaksi Prinsessa Diana-kärhöä hävisi. Samoin kävi veljeni pihassa. Luulin sen olevan kestävä, säilynyt muinakin talvina, ja kukki viime kesänä tosi kovasti.
21277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä myyrät pisteli dianat poskeensa. Pihalla niitä 8 oli ja nyt vain yksi kun muut meni otusten suuhun. Jättivät vain kuivat varret. Eikä auta verkot tai tuet kun juuret mussuttavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mipa kirjoitti:

Onko muilla käynyt samoin? Minulla säilyi viime talvena kaikki muut kärhöt, paitsi kaksi Prinsessa Diana-kärhöä hävisi. Samoin kävi veljeni pihassa. Luulin sen olevan kestävä, säilynyt muinakin talvina, ja kukki viime kesänä tosi kovasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu