Kateellinen? Kavereilla menee poikien kaa niiiin hyvin. Itelläni ei sitte mitenkään. Aina ne jaksaa hehkuttaa miten pojat on niiden kimpussa. Menee pikkuhiljaa hermo. MIKS mulla ei vaan suju?
Haluisin päästä tästä kateudesta eroon!Aina pitäis jaksaa iloita toisten onnesta, mutta miten siitä oikeesti voi iloita kun itsellään menee aina huonosti.
Taitaa olla huonoitsetuntokin kun näin ajattelen, mutta neuvot olisi tarpeen, neuvoja siihen miten pääsen kateudesta eroon.
On nimittäin todella ärsyttävää kuunnella toisten tarinoita siitä miten pojat pyytelee "treffeille".(kun itse tietää, ettei pojat ikimaailmassa edes juttelisi minulle:/)
Ja tiedän kyllä ettei minulla mikään kiire seukkaamaan ole, kun olen vasta 14, mutta olisi kuitenkin kiva jotenkin päästä tutustumaan poikiinkin:)
Kiitos jos viitsitte vastata:)
miksi..
olen..
3
723
Vastaukset
- ..........
minulla oli täsmälleen sama tilanne sinun iässäsi, pojat eivät koskaan kiinnostuneet minusta. Mutta tullessani varhaisaikuisen ikään (16-17), poikia oli kimpussa kaiken aikaa :) Tähän saattoi toki vaikuttaa se, että lapsenpyöreys kasvoista ja vartalosta muuttui "naiseksi".
Mutta odota vain, kyllä niitä sinunkin eteesi ajan myötä siunaantuu :) - jätkiä on
pian nii et kuhisee nurkis....heh...=)ol huoleti vaa....saat vielä valita niist sopivimman.
- notgreenanymore
rehellisempi -sekä itsellesi että muille--kuin ko. hehkuttajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681418
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä401015Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14640
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632- 37627
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573