miksi..

olen..

Kateellinen? Kavereilla menee poikien kaa niiiin hyvin. Itelläni ei sitte mitenkään. Aina ne jaksaa hehkuttaa miten pojat on niiden kimpussa. Menee pikkuhiljaa hermo. MIKS mulla ei vaan suju?
Haluisin päästä tästä kateudesta eroon!Aina pitäis jaksaa iloita toisten onnesta, mutta miten siitä oikeesti voi iloita kun itsellään menee aina huonosti.
Taitaa olla huonoitsetuntokin kun näin ajattelen, mutta neuvot olisi tarpeen, neuvoja siihen miten pääsen kateudesta eroon.

On nimittäin todella ärsyttävää kuunnella toisten tarinoita siitä miten pojat pyytelee "treffeille".(kun itse tietää, ettei pojat ikimaailmassa edes juttelisi minulle:/)
Ja tiedän kyllä ettei minulla mikään kiire seukkaamaan ole, kun olen vasta 14, mutta olisi kuitenkin kiva jotenkin päästä tutustumaan poikiinkin:)
Kiitos jos viitsitte vastata:)

3

723

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      minulla oli täsmälleen sama tilanne sinun iässäsi, pojat eivät koskaan kiinnostuneet minusta. Mutta tullessani varhaisaikuisen ikään (16-17), poikia oli kimpussa kaiken aikaa :) Tähän saattoi toki vaikuttaa se, että lapsenpyöreys kasvoista ja vartalosta muuttui "naiseksi".
      Mutta odota vain, kyllä niitä sinunkin eteesi ajan myötä siunaantuu :)

    • jätkiä on

      pian nii et kuhisee nurkis....heh...=)ol huoleti vaa....saat vielä valita niist sopivimman.

    • notgreenanymore

      rehellisempi -sekä itsellesi että muille--kuin ko. hehkuttajat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      168
      1418
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      40
      1015
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      725
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      640
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      627
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      20
      622
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      573
    Aihe