Kateellinen? Kavereilla menee poikien kaa niiiin hyvin. Itelläni ei sitte mitenkään. Aina ne jaksaa hehkuttaa miten pojat on niiden kimpussa. Menee pikkuhiljaa hermo. MIKS mulla ei vaan suju?
Haluisin päästä tästä kateudesta eroon!Aina pitäis jaksaa iloita toisten onnesta, mutta miten siitä oikeesti voi iloita kun itsellään menee aina huonosti.
Taitaa olla huonoitsetuntokin kun näin ajattelen, mutta neuvot olisi tarpeen, neuvoja siihen miten pääsen kateudesta eroon.
On nimittäin todella ärsyttävää kuunnella toisten tarinoita siitä miten pojat pyytelee "treffeille".(kun itse tietää, ettei pojat ikimaailmassa edes juttelisi minulle:/)
Ja tiedän kyllä ettei minulla mikään kiire seukkaamaan ole, kun olen vasta 14, mutta olisi kuitenkin kiva jotenkin päästä tutustumaan poikiinkin:)
Kiitos jos viitsitte vastata:)
miksi..
olen..
3
713
Vastaukset
- ..........
minulla oli täsmälleen sama tilanne sinun iässäsi, pojat eivät koskaan kiinnostuneet minusta. Mutta tullessani varhaisaikuisen ikään (16-17), poikia oli kimpussa kaiken aikaa :) Tähän saattoi toki vaikuttaa se, että lapsenpyöreys kasvoista ja vartalosta muuttui "naiseksi".
Mutta odota vain, kyllä niitä sinunkin eteesi ajan myötä siunaantuu :) - jätkiä on
pian nii et kuhisee nurkis....heh...=)ol huoleti vaa....saat vielä valita niist sopivimman.
- notgreenanymore
rehellisempi -sekä itsellesi että muille--kuin ko. hehkuttajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1211296Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373823Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092989Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1042331Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin701986Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1941731Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.298979Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17760Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143705- 53679