Miten nopeasti se kirjanpitorikos vanhenee? Liikkeellä on huhuja että SAK:sta olisi virrannut hämärää rahaa puolueille. Miten sellainen rahaliikenne voi ylipäätään olla mahdollista? Kuka on tarkastanut ja hyväksynyt tilit?
SAK:n tilit
tarkastettava!
13102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jokos te maataloustukiloiset yritätte kouranne ulottaa kunnon työtä tekevien ihmisten ammattiliitonkin varoihin? Ja koplata nekin?
Millä oikeudella sossut jakavat ammattiliikkeen ommaisuutta yksipuolisesti vasemmistopuolueille? Ei siinä mitään jos tapahtuu laillisesti mutta liittyy rikollisuutta. Kuka takaa ettei hämärämiehet pistä myös omiin taskuihin?
On niitä Kepussa myös näitä kunnon töitä tekeviäkin mitä nyt niillä tarkoitatkaan sinä eläkeläinen!
Ay-liike valitsee johdon vaaleilla, silloin voi jokainen jäsen vaikuttaa. Vaalien välillä valtuusto on ylin päättävä elin ja se voi silloin keneltään kysymättä antaa liiton omia rahoja kenelle se haluaa. Sitä sanotaan demokratiaksi.
Näiden rahojen saajilta se edellyttää että he ajavat tavallisen suomalaisen palkansaajan etua.
on täysin vapaaehtoista. Loimaan kassasta voi ostaa työttömyysturvan - ei muuta.
Taas lama-aikana ammattiliittojen jäsenmäärä on kasvussa. Eli kummasti vaan ay-liikettä tarvitaan, kun ongelmat kasvavat.
ja paskat housussa kun,itse tupeksivat oikein kunnolla.
Rikos on rikos vaikka sen tekee SAKlainen demari. Kummallista että se saa jatkua ja jatkua virkavallan puuttumatta.
loisia!
yhteiskunna elättejä kaikki sossut! Olen työpaikassa, jossa on aina sossuja, hoitamassa sairaita lapsiaan tai sitten ise ovat sairaina. Sossut eivät yhtään ajattele, että toiset joutuvat tekmään heidänkin työnsä joustamaan ja paikkailemaan heidän ihannemaailmaansa!!!! Sairasta porukkaa ovat nämä sossut!
näissä sossutukijaisissa huonommaksisiellä kaupungien puistoissa kemisteinä pyörivät ihan niinkun sinun haukkumat sossutkin,totisteita muuten on.
Hämärä rahaliikenne on laitonta. Kun kyse on suurista summista sitä kummemmalta tuntuu että se voi jatkua rankaisematta. Tavallisesti tuollaista kutsutaan kavallukseksi ja rangaiatuksena on täydet vahingonkorvaukset vuosien vankeustuomiot.
Suomi on täynnä alkoholiongelmaisia miehiä ja naisia! Puhun ihmisistä joille on tullut tavaksi sairastella niin paljon, että minua jo kyllästyttää! Kuka hyvänsä näkee, että juttu on tekaistu, mutta tämä, tämän pävän "kultainen vasikka" on niin pyhä, ettei sitä sovi yhtään arvostella! En jaksa enää pitää yllä tätä hyvinvointiyhteiskuntaanne, koska joudun toistuvasti tekemään nämä työt kun toiset "sairastaa"!
missä mökä????