tekee pienen nykäyksen aina välillä ku ajat jotain vaikka 100km tasasta vauhtia,ei tunnu vaaraliselta mutta on häiritsevä,mistähän kannatas ruveta vikaa etsimään?
Vastaukset 5
- nykäisee
kun ilmastoinnin kompuran magneettikytkin ottaa kiinni??
- tdi.....
vois kyllä olla mut kun ei oo tehnyt sitä ennemmin alkoi noin 1kk sitten.
- miäts.
vika voisi olla vaikkapa ilmamassamittarilla.
- Vikaa,.,.,.vaan
Ei ole volvossa vikaa. Tämä on kuulema ominaisuus.
Omassani ja kaverin S80 2001 tiiseli volvoissa aivan sama
homma. Tätä tehnyt jo 4 vuotta Talvella ei muistaakseni tee.
Vaimo ajelee tällä autolla joten en tarkkaan muista ku ajelen aikas harvoin
kyseisellä autolla. Vikaa selvittelin ja vastauksena tuli
ilmastointilaite. Ilmeisesti ihan juuri tuo mitä yksi vastaajista kertoi.
Hyviä ajelukertoja äläkä murehdi turhia. - Milli olavi
S80 2.5 tdi 2000: Herranjumala minkänäkönen oli imusarja, kun jouduin sen irrottamaan. Ihan täynnä "mustaa kittiä". Kiitos kuuluu egr- venttiilille. Ei ollu tehoja ja muutenkin vähän outo. 100 km/h kierrokset ei ole korkealla, joten voisiko tuo venttiili menä esim. kiinni nuissa nopeuksissa?? Voipihan se olla ihan mahdollista että ilmastointilaite vetää päälle mutta tuntuu vain liian "pieneltä massalta", jotta se tuntuisi koko auton käyttäytymisessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän51971Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15858Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42664
- 37609
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170546Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487