Kolmelle tyttöhiirelle hauskoja nimiä

Jinri

Eli olen saamassa kolme tyttö hiirtä (kaksi musta täplikästä ja yhden ruskea täplikkään) ja haluaisin niille jotkut hauskat nimet, ei mitään toisiinsa riimmaavia Tiinu, Liinu ja Leenu juttuja.. Vaan hauskoja persoonallisia nimiä :) tällä hetkellä harkinnassa olevia nimiä:
Muru, Kirppu, Rulla, Diffe, Fantti, Dimple ja Duska myös Zelda, Zaida ja Ziwa nimet ovat mieleeni :) (jos noista jotkut kolme ovat mielestäsi ihanat niin kerro, se auttaisi minua paljon!)
Vaikka olen itsekkin keksinyt liutan nimiä, ehdotathan lisää?

5

965

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tikru_

      Keksimistäsi nimistä etenkin Kirppu ja Zaida kuullostivat mielestäni kivoilta. Muita esim.: Tofu, Nuppu, Dazu ja Diiva

      • jepssss

        Ja ei mikää Kirppu tai Rulla oo mikää persoonalline nimi ku joka viidennel suomalaisel hiirel tai rotal on nimenä joku Pulla tai Kirppu tai Rulla....


      • ssss..

        viestis asialliset sisällöt oli vaan kaks ekaa ja kaks vikaa lausetta. Kaiken muun siitä välistä oisit voinnu jättää kirjottamatta, koska se ei liity tähän aiheesee. Onko joku ollu tässä antamassa hiirellee nimeä Pulla koska se näyttäis pullalta? Kuule harvemmin Marja-nimiset ihmisetkää näyttää marjoilta.


      • mäjeaolenkyllä
        ssss.. kirjoitti:

        viestis asialliset sisällöt oli vaan kaks ekaa ja kaks vikaa lausetta. Kaiken muun siitä välistä oisit voinnu jättää kirjottamatta, koska se ei liity tähän aiheesee. Onko joku ollu tässä antamassa hiirellee nimeä Pulla koska se näyttäis pullalta? Kuule harvemmin Marja-nimiset ihmisetkää näyttää marjoilta.

        aika moni antaa lemmikille nimen sen ulkonäön mukaan.


    • nimelliset hiiret.

      dina (lausutaan daina) siina,Ille ,pulla,muru,puru,täystuho,siila,silkki,rulla,zida

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2908
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      49
      2298
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1664
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      56
      1189
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe