Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Palautuuko peppureikä?

Ihan lyhyesti kysyn peppuseksiin liittyen. palautuuko peppureiän kireys ja sulkijalihas ajan mittaan jos lopettaa ylisuurien "lelujen" käytön pepussa.

Itse harrastan peräaukkoni venyttämistä ja vaimoni myös fistaa peppuani. Kiinnostaa lähinnä voiko näistä jäädä pysyviä vaivoja jatkossa? Pidätysvaikeuksia tms.
52536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vasta kun muutenkin paikat löystyy ja pidätyskyky heikkenee,paljon vanhuksia mitkä kakkaa huomaamatta lirauksen housuun esim noustessaan tuolista tms tilanteesta.En kyllä suosittele mitään venytystä,sehän on täysin turhaa touhua,ilmeisesti ainoa syy moiseen on että haluaa sinne aidon peniksen mitä on muuten aika vaikee saada sinne loppujen lopuks,eli paljastu.t.het.m.

Äänestä

olen 37v mies, olen dildoillut useamman vuoden, en paljon, ehkä 10 krt vuodessa, eli aika harvoin, mutta nyt ehkäpä kaikenkaikkiaan 10v ajan. voin sanoa, että ainakin oma ryppyreikäni on pitänyt kaiken sisällää, ulkomaan ripulitkin, mutta kyllä helpommin menee sauva sisääni nyt kuin aloitellessa. eli kyllä se jollakin lailla löystyy mutta ei ainakaan näin harvemmalla käytöllä ole mitään haittaa. fistauksesta voisin arvella että löystyy enemmän??

Äänestä

Osaako joku kertoa onko norsuilla tai lehmillä pidätysvaikeuksia, kun niillä on hehtaarikoa oleva anus? Tai miksi esim rotatkin ripuloi, vaikka niillä on miniatyyri anus?
Jotenkin luulisi, että aukon "tekniikka" on sellainen, että sen koko ei määrittele pidätysominaisuuksia.
Iso aukko liene hankalammin siivottava toimituksen jälkeen, muuta haittaa tuskin on.

Äänestä
  • Itse olen fistaillut ja harrastanut isompia sauvoja, esineitä ym noin 8-9 vuotta, eikä mitään pidätysvaikeuksia ole tullut. Uskoisinpa jopa että lihakset kehittyy tuossa touhussa, nimittäin eräs lääkäri oli sitä mieltä kun kävin peräpäätä tutkituttamassa että onpas tiukka reikä, ei nyt ihan noilla sanoilla, mutta kuitenkin. Norsuista tai lehmistä en tiedä, kun ei ole kokemusta, onneks. Tietty jos lähtee reikäänsä survomaan väkisin jeesuksen isoja tavaroita, niin repeehän ne paikat. Järki mukana ja kivun rajoilla ;D

    Äänestä

  • fistingmefistingyou kirjoitti:

    Itse olen fistaillut ja harrastanut isompia sauvoja, esineitä ym noin 8-9 vuotta, eikä mitään pidätysvaikeuksia ole tullut. Uskoisinpa jopa että lihakset kehittyy tuossa touhussa, nimittäin eräs lääkäri oli sitä mieltä kun kävin peräpäätä tutkituttamassa että onpas tiukka reikä, ei nyt ihan noilla sanoilla, mutta kuitenkin. Norsuista tai lehmistä en tiedä, kun ei ole kokemusta, onneks. Tietty jos lähtee reikäänsä survomaan väkisin jeesuksen isoja tavaroita, niin repeehän ne paikat. Järki mukana ja kivun rajoilla ;D

    Sulkijalihas on todellakin lihas. Se ei löysty vaan sen liikkuvuutta voi parantaa venyttämällä aivan samoin kuin kaikkia muitakin lihaksia. Sen vuoksi paska pysyy sislällä vaikka dildot uppoaa. Tämä pätee ainakin järkevissä mitoissa tehtyyn venytykseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Peppumies kirjoitti:

Ihan lyhyesti kysyn peppuseksiin liittyen. palautuuko peppureiän kireys ja sulkijalihas ajan mittaan jos lopettaa ylisuurien "lelujen" käytön pepussa.

Itse harrastan peräaukkoni venyttämistä ja vaimoni myös fistaa peppuani. Kiinnostaa lähinnä voiko näistä jäädä pysyviä vaivoja jatkossa? Pidätysvaikeuksia tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu