Taksi-Timo auttaa köyhiä

Onhan se Soinilla mukava istuskella 1100 eurolla kuussa taksin takapenkillä ja tuhlata työttömien ja muiden veronmaksajien rahoja.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

muihin Timpan harrastuksiin menee rahaa vielä paljon enemmän. -Niin hän on itse hehkuttanut. Kai leipäjonolaisiltakin vielä jonkun euron saa puristettua Timpan harrastuksiin?

Äänestä

Teidän jutut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taksikuskeja kirjoitti:

Onhan se Soinilla mukava istuskella 1100 eurolla kuussa taksin takapenkillä ja tuhlata työttömien ja muiden veronmaksajien rahoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu