Olemme ajautumassa tilanteeseen, jossa edes keskustelupalstoilla (tv-kanavilla) ei saa jakaa oikeutta. Anneli Jäätteenmäen toimintaa ei jatkossa voi arvioida keskustelupalstoilla, koska se on henkilöön käyvää. Keskustan johtama Suomi kiinnittyy Putinin johtamaan Venäjään ja Hyssälän johtamaan nurinkurinsuomeen.
Suomalaista ajattelun- ja ilmaisunvapautta ollaan rajoittamassa keskustan ja maalaiskokoomuslaisten hyväksi. Sääli länsimaisen demokratian kannalta.
Suomalaista ajattelun- ja ilmaisunvapautta ollaan rajoittamassa keskustan ja maalaiskokoomuslaisten hyväksi. Sääli länsimaisen demokratian kannalta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
koe koe koe koe
Lapsellista sensuuria ....
Soittakaa Hakaniemeen ja kysykää, josko voisitte
tarjota palveluitanne SDP:n ja SAK:n propagandatoimiston palvelukseen..
Tiedän että joku siellä lukee aktiivisesti
nyt näitä viestejä.
Hätkähdyttävintä tässä on se, että nyt sinäkin tiedät että minä tiedän, että sinä tiedät minun tietävän..
Eikö ole hieno tunne, kun sormenpainalluksella voit katkaista välityksen ja käyttää valtaa. Ennen hotelli Virussa saattoi puhelinlinjat napsahdella ja emä Neuvostoliiton puolella jopa tulla suomenkielisiä kommenttejä, jos erehtyi liiaksi kritisoimaan maan surkeata tilannetta...
Mutta siitä se alkaa politrukki koulutus kohti korkeampia atmosfäärejä. Ennen loppuu vesi koskista, ennenkuin vapaa tiedonvälitys Suomesta..
Kauna ja öykkäripolitiikot käyttävät kirjoituksissaan erittäin rumaa ja rivoa kielta. Sen ymmärtää kun sisällä on paha olo joka täytyy jotenkin purkaa. Nyt on ollut oiva tilaisuus purkaa se keskusta puolueeseen. Olemme siitä aivan hyvillämme, että olemme pystyneet tässäkin auttamaan. Huonon olon purkaus ei välttämättä ollut oikea kohde. On paljon sanottu, että kepu pettää. Haukutaan mitä julmimmin kun ei löydy sanavarastoa ja henkistä kanttia asioista keskustella sanoilla. Mutta kuitenkin keskusta on tasapainoisten ihmisten luotettava puolue joka ajaa niin kaupunkilaisten kuin maaseudun asiaa.
Eikös Anneli Jäätteenmäki luvannut keskittyä helsinkiläisten äänestäjien asioiden ajamiseen erottuaan puheenjohtajan tehtävistä (miksei ennen sitä?)?