Pitkän kroonistumeen stressin jäljiltä aina vaan ahdistaa ja tuntuu siltä ettei pysty keskittymään mihinkään kunnolla. Lisäksi masentaa paljon, eikä viitsisi oikein tehdäkkänä mitään.
On tämä sitten hienoa elämää.
Mutta mikä avuksi?
On tämä sitten hienoa elämää.
Mutta mikä avuksi?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Alat ottaa neuroleptejä.
Olen henkisesti niin väsynyt, että kaikki rutiinista poikkeava tuntuu vaan hankalalta ja rasitteelta. Ei ole yhtään kivaa tehdä jotain erilaista tai haastavaa.
Oletko kokeillut sitä?
Aina vaan pyörii asiat mielessä, en osaa nukkua. Ahdistaa ja stressaa ja aina pitäisi hirveästi olla tekemässä jotain. Lepääminen on mieletöntä ajan tuhlaamista.
Päivät on ihan koomassa ja yöllä vaan kelaa syntyjä syviä eikä silti saa nukuttua. Se on ihan tuhraa vaikka makaisi 12 tuntia sängyssä.
liikuntaa?
Oikein kun kotona oleminen alkaa ahdistaa ja tuntuu että seinät kaatuu päälle. Niin silloin tuntuu ainakin pitkän pitkät kävelyt jeesaavan. Huomaa, ettei se maailma ole niin pimeä paikka kuin miltä päänsisällä vaikuttaa.