Vippi firmoille enemmän fyrkkaa

Kun nämä nyt tutkailevat luottotietoja niin sieltä myös löytyy onko velat hoidettu mistä tulleet ja kuinka isoista summista ollut kyse jos oikein olen ymmärtänyt?

Noh tsekataan henkilön luottotiedot huomataan häiriö mutta siellä on myös merkintä että maksettu ja siitä on jo jonkunverran aikaa.

Sitten vaan kepillä kokeilemaan pienellä summalla jäätä että kuinka tämä maksaa takaisin epäilen että on todella paljon sellaisia jotka ovat rehellisiä ja hommat menny kuraan jostain muusta syystä.
Sitten vaan tilanteen mukaan vippi summaa isommaksi jos hoituu hienosti saadaan kaveri taas koukkuun ja fyrkat pois:):)

1

301

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • villevippaaja

      kerroppa minulle, hakeeko tämä ihminen itse sitä lainaa? eikö hän ole tyytyväinen kun hän sitä saa?

      itketkö kotona että olet jäänyt internettiin koukkuun ja joka kuukaisi se nebula vain muistaa sinua laskulla? sitten ne paskiaiset vielä mainostavat nopeampia ja parempia netti yhteyksiä ja taas on kierre pahemmassa jamassa. kohta on laskut tuplana isompia kuin aikaisemmin... voi voi voi. ei taida kukaan kysellä mitään vaikka olisit ollut kännissä kun tilasit sen 100mb netti liittymän ja nyt ei riitä rahat corollan osamaksuihin.

      ei kukaan käskenyt sinun hakea vippiäkään, olit onnellinen kun sen sait. pitääkö sitten kun on maksun aika itkeä?

      niin makaa kun petaa. lopettakaa itkeminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1904
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1246
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1131
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      42
      837
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe