Käytän mielellään vähintään kahden rivin korkuista käynnistä-palkkia, koska mulla on yleensä useita ikkunoita auki yhtäaikaa. Hieman kuitenkin ärsyttää, kun palkki pitää joka kerta venyttää korkeammaksi, kun koneen käynnistää. Saisiko Windowsin jotenkin muistamaan palkin korkeuden?
Käynnistä-palkin korkeus
...
3187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
lukitse tehtäväpalkki?
Sehän se siitä ärsyttävää tekeekin, kun pitää aina avata se lukitus, sitten suurentaa palkkia ja lukita takaisin... No pieni kiusahan tämä vain on, mutta ihmettelen että asetus ei oletusarvoisesti säily.
tuota juttua.
otin ruksin pois kohdasta lukitse tehtäväpalkki, vedin hiirellä tuplakorkeuden, ruksasin uudelleen lukitse tehtäväpalkin, sammutin koneen kokonaan, laitoin hetken kuluttua uudelleen päälle ja palkki avautui tuplana.
käyttis XP.