äänekäs?

moskej

Jos siilillä ei ole juoksu-pyörää vaan se juoksee yöt lattialla vapaana, niin lähteekö siitä haittaavaa melua? Siis että kuinka kovaääninen tämä otus on, välillä 23.00-7.00 :)

3

868

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ääniä

      eli ei kuulu mitään erityistä tepsutusta ja tuhinaa enempää :)

    • iibs

      Jos siilillä ei ole juoksupyörää, niin se helposti tylsistyessän voi keksiä jotain äänekkäämpääkin puuhaa :D Meillä siili ( EP ) alkoi repiä tapettia lattianrajasta, vaikka sillä pyörä olikin. Hyvän hiljaisen pyörän kun itse vääntää tai ostaa esim. kasvattajalta, niin ongelmia ei pitäisi olla (:

      • Vilppuuuu

        Niin ja juoksupyörästä myös. Hyvä juoksupyörä ei turhia lonksu tai nitise, eikä myöskään siili mitenkään kovaääninen ole. Jotkut uteliaammat yksilöt tuhistelevat ja tepsuttelevat enemmän, mutta rauhalliset ovat hyvin hiljaisia, kuten oma tyttösiilini Vilppu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4243
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2704
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2462
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1497
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      172
      959
    Aihe