Ihmisten tarkoitus

kaiken karkoitus

Meillä on ähky maalla ja ummetus kaupungissa ja kaikki roskia täynnä olevan metsän elämä häiritsee meitä niin kovin. Automme on turbo, kotimme valkotiilinen hörsö, lapsemme kasvavat vapaasti koneissa ja me suojelemme luontoa viemällä roskat ulos - ja niitä tulee sentään pirun paljon. Olemme tyhmiä ja ylpeitä, sillä meillä on paljon velkaa ja lisää tulee koko ajan. Katsomme televisiosta asiat ja iltapäivälehdistä täydennämme sivistystämme, joka ei toodellllakaan ole mitään piipertäjien pientä ja mitätöntä.
Meidän perheen jalanjälki painuu syvälle, vaikka nuppi leijuu ihan yläilmoissa. On j-lauta niin mukavaa, eikä pallon p:ksi paneminen harmita ollenkaan, päinvastoin, me olemme ylpeitä siitä.

Uusi Suomalainen

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • khu8jh

      Ei riittänyt lintuinfluenssa, eikä edes sikainfluenssa. Iskispä ihmisinfluenssa, niin kukaan ei jäis henkiin. Ihmisen tehtävä on hallita luontoa, viihdyttää itseään ja vallata maailma. Eli ihminen on kehitetty maailman hallitsijaksi. Ihminen on kuningaslaji, joka syrjäyttää kaikki muut lajit ja näin tekee maapallosta hohdokkaan kaikkien muiden lajien puolesta itselleen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2487
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2035
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1550
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1158
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe